Dlho očakávaná komiksová adaptácia Sandman dorazila na naše obrazovky začiatkom augusta a stačilo jej len pár dní, aby sa stala už počas otváracieho týždňa najsledovanejším seriálom medzi užívateľmi Netflixu.

Napriek vysokej sledovanosti a pomerne priaznivým recenziám je však budúcnosť jedného z najdrahších seriálov streamovacieho giganta neistá.

Neil Gaiman, autor komiksu a zároveň výkonný producent samotného seriálu, totiž nedávno na Twitteri vyjadril svoje obavy z toho, že ani to, že bol Sandman posledné dva týždne najsledovanejším seriálom na Netflixe, nemusí stačiť na to, aby vznikli ďalšie série.

Gaiman poukázal hlavne to, akým spôsobom Netflix meria úspešnosť svojho obsahu, pričom uviedol, že hlavným kritériom pri seriáli nie je celková sledovanosť, ale percento ľudí, ktorí ho skutočne aj dopozerajú. Fanúšikom zároveň odkázal, že ak chcú aj pokračovanie, mali by prvú sériu dopozerať až do konca.

Seriál Sandman bol predstavený ešte v roku 2019 a hneď bol označený za najdrahší komiksový seriálový projekt Netflixu vrátane štúdia DC Comics, pod ktorého krídla predloha patrí.

Podľa portálu Movieweb sa náklady na jednu epizódu odhadujú na 15 miliónov dolárov a streamovací gigant tak čelí pred vážnym rozhodnutím, či pokračovať v nákladnej produkcii seriálu aj v budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP