Xbox aplikácia pre zariadenia s operačným systémom iOS čoskoro dostane novú aktualizáciu. Tá umožní streamovať hry z kozoly na displej iPhonov, informoval portál TheVerge.

Nová aktualizácia pre zariadenia s iOS umožní používateľom okrem streamovania obsahu z Xboxu priamo do telefónu aj zapnúť samotnú konzolu na diaľku. Streamovanie bude možné prostredníctvom WiFi pripojenia, ale aj pomocou mobilných sietí.

Novinka funguje na podobnom princípe ako xCloud Gaming, avšak s tým rozdielom, že sa cez smartfón používateľ nebude pripájať na servery Microsoftu, ale priamo na svoju konzolu.

Ako vynovená aplikácia funguje si môžeš pozrieť na priloženom videu. Pri hraní budeš limitovaný len rýchlosťou pripojenia na interet.

Na diaľku zapnutá konzola navyše nebude mať osvetlené logo a nevydá zvukový efekt, čiže v domácnosti na prvý pohľad nikto ani nepostrehne, že sa používateľ hrá s pripojením na diaľku. Aktuálne už prebiehajú testy novej verzie aplikácie, čiže pre verejnosť by mala byť dostupná v priebehu najbližších dní.

Zdroj: TheVerge, Twitter

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom