Hranie videohier nevedie k násilnému alebo agresívnemu správaniu sa. Poukazuje na to analýza dát z viacerých štúdií, na ktorých sa dokopy zúčastnilo viac ako 21-tisíc mladých ľudí z celého sveta, informuje denník The Guardian.

Vedecký tím, ktorý viedol Aaron Drummond z Massey University na Novom Zélande, preskúmal 28 štúdií z predošlých rokov, spätne až do roku 2008, o spojení agresívneho správania sa a hrania videohier.

Po zhrnutí všetkých dát ich štúdia ukázala štatisticky významnú, ale nepatrnú, pozitívnu koreláciu medzi hraním a agresivitou, ktorá bola hranicou potrebnou na to, aby sa považovala za „malý efekt“. To popiera hypotézu, že násilné videohry majú dlhodobý prediktívny vplyv na agresivitu mládeže. Vedci nenarazili na žiaden dôkaz pre takéto hromadenie, práve naopak, majú dôkazy, ktoré ukazujú opačným smerom.

„Dlhodobé vplyvy násilných hier na agresivitu mládeže sú takmer nulové,“ uviedli v štúdii, ktorá vyšla v odbornom časopise Royal Society Open Science, a zároveň vyzvali vedcov aj profesionálne spolky, aby „sa viac zaoberali extrémne malým pozorovaným vzťahom medzi násilnými hrami a agresivitou mládeže v dlhodobých štúdiách“.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom