Finančná správa spustila zverejnením tlačív k žiadostiam pre výrobcov a dodávateľov certifikáciu nových pokladničných programov a chránených dátových úložísk k registračným pokladniciam.

Tie majú byť po novom on-line pripojené priamo na finančnú správu. Nové podmienky musia splniť všetky novovzniknuté prevádzky od 1. apríla tohto roka, súčasné prevádzky majú na zmenu čas do konca júna. Finančná správa tiež výrobcom on-line registračných pokladníc postupne sprístupňuje integračné prostredie, v ktorom si môžu svoje pokladnice otestovať, pričom svoje technické riešenia konzultujú so zástupcami finančnej správy. Po úspešnom otestovaní môžu svoje riešenie predložiť na certifikáciu. Práve tlačivo tejto žiadosti sa nachádza na portáli finančnej správy.

„Finančná správa sprístupnila na svojom portáli formuláre k certifikácii. Výrobcovia, dovozcovia či distribútori pokladničných programov a chráneného dátového úložiska tak môžu podávať žiadosti o ich certifikáciu,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Drahomíra Adamčíková.

Zoznam spoločností, ktorým finančná správa udelí certifikát, bude zverejnený. Majitelia existujúcich prevádzok sa budú môcť k systému postupne pripájať od 1. apríla do 1. júla 2019. Podnikatelia, ktorí majú záujem sa už teraz on-line pripojiť na finančnú správu a zasielať pokladničné doklady, si môžu zriadiť virtuálnu registračnú pokladnicu, ktorá bude automaticky, bez ďalšieho nutného zásahu podnikateľa, spĺňať všetky zákonné podmienky účinné od 1. apríla.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú