Čínska spoločnosť, ktorá vyrába najmä televízory, chystá až 5 modelov ohybných smartfónov

Čínska spoločnosť TLC je známa najmä výrobou televízorov, no produkuje aj smartfóny pod licenciou výrobcov Blackberry a Alcatel. Podľa najnovších informácií by firma mala pracovať až na piatich modeloch ohybných telefónov. Vyplýva to z renderov a patentov, ktoré publikoval portál Cnet.

Jednotlivé verzie ohybných smartfónov sa majú líšiť spôsobom ohýbania. Prvé štyri modely sa budú rozlišovať horizontálny a vertikálnym ohybom (budú sa rozkladať ako tablet alebo naopak ako „vyklápačky“ z minulosti) a zároveň tým, či sa budú ohýbať dovnútra (displej sa „zatvorí“ a nebude ho možné používať) alebo sa obrazovka rozdelí na dve, respektíve tri, použiteľné časti.

TLC/Cnet

Piaty model sa má ohýbať tak, aby sa dokázal ovinúť okolo zápästia a vytvoril tak možnosť využitia akéhosi inteligentného náramku pripadne smartwatch. Podobný koncept ukázalo Lenovo ešte v roku 2016. Nie je jasné, kedy by sa mohli zariadenia od TLC dostať na trh a či sa tak vôbec s istotou stane. Špekuluje sa, že najskôr by to mohlo byť  roku 2020.

Zdroj: Cnet

Zdieľaj
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]