Osobnosťou roka 2021 podľa amerického magazínu Time je zakladateľ firmy Tesla, multimiliardár Elon Musk, ktorý sa v posledných rokoch zviditeľnil aj prostredníctvom súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX. Informovala o tom agentúra AFP.

V rebríčku najbohatších ľudí na svete tohto roku predstihol zakladateľa spoločnosti Amazon Jeffa Bezosa, ktorý taktiež investuje do vesmírnych aktivít.

Hodnota firmy Tesla, ktorá sa špecializuje na výrobu elektromobilov, presiahla v októbri bilión amerických dolárov. Muskova firma SpaceX zase v priebehu tohto roka spolupracovala s vládnou agentúrou NASA na viacerých projektoch. Vystrelili napríklad raketu proti asteroidu, aby tak otestovali jeho prípadné vychýlenie, ak by smeroval na Zem.

Nedávno Greta Thunberg, pápež či Mark Zuckerberg

„Osobnosť roka je známkou vplyvu a málo ľudí má taký vplyv na život na Zemi ako Elon Musk – a prípadne aj na život mimo Zeme,“ napísal na Twitteri šéfredaktor časopisu Time Edward Felsenthal.

Musk hovorí o svojich ambíciách kolonizovať Mars a na budúci rok plánuje začať prípravné lety, ktorých cieľom bude opätovné pristátie ľudí na Mesiaci. „Jeho cieľom je spraviť z ľudstva multiplanetárny druh,“ povedal prispievateľ časopisu Time Jeffrey Kluger.

O jeho vplyve podľa agentúry AFP svedčí aj to, že jediným tweetom dokáže ovplyvniť hodnotu kryptomien.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú