banner-nexus-6p
Spojením internetového giganta Google a najväčšieho čínskeho výrobcu Huawei vznikol kompletne nový Huawei Nexus 6P. Novinka pokračuje v línii zariadení Nexus, ktoré sú dlhé roky symbolom operačného systému Android.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Po úspešnom štarte na domácom trhu spolu s tým európskym sa dostávajú prvé kúsky aj k nám. Zatiaľ je to síce iba neoficiálny predaj, no pre skalných fanúšikov je to veľmi príjemná správa. “Slovenská“ cena sa pohybuje okolo 650 €, čo je približne o 200 € viac ako na oficiálnych stránkach Google Play Store.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


nexus-6p-na-slovensku-2
Nový Huawei Nexus 6P kombinuje tú najlepšiu výbavu tohto roka. Celohliníková konštrukcia, ktorej dominuje vystúpla časť zadného fotoaparátu je nezameniteľná. Prednej strane dominuje 5,7-palcový displej so špičkovým 2K rozlíšením. Pod kapotou pracuje procesor Snapdragon 810 spolu s 3 GB operačnou pamäťou RAM. Nexus 6P ponúka trojicu kapacít interného úložiska, počnúc 32, 64 a 128 GB. Vyššie spomínaný fotoaparát, ktorý je umiestnený na zadnej strane, disponuje rozlíšením 12 MPx a je tým najväčším ťahákom nového Nexusu.

nexus-6p-na-slovensku-3
Práve zariadenia Nexus prinášajú vždy ten najnovší Android. Výnimku netvorí ani Huawei Nexus 6P, ktorý prichádza s najnovším Androidom 6.0 Marshmallow. Novinka prichádza aj s reverzibilným napájacím konektorom USB Type-C, NFC a snímačom odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na zadnej strane. Táto cena nemusí byť konečná, nakoľko slovenské zastúpenie Huawei nepriamo naznačilo oficiálnu dostupnosť aj na našom trhu.

Huawei Nexus 6P dostupný už aj na Slovensku

nexus-6p-na-slovensku-4

Zdroj: Heureka.sk

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom