banner-p9
Na blížiacej sa konferencii MWC 2017 predstavia v Barcelone svoje najnovšie smartfóny mnohí výrobcovia, vrátane Huaweiu, ktorý odhalí nového nástupcu P-línie, model P10. O ňom sa postupne dozvedáme čoraz viac informácií a tie najnovšie sľubujú aj nové farebné prevedenia či špičkovú audio výbavu. 

Doteraz známe informácie o prichádzajúcom modeli Huawei P10 nám naznačujú, že výrobca pri jeho návrhu urobil pár zásadných zmien, s ktorými bude novinka ešte lepšia ako jej predchodca. Podľa posledných správ z portálu Weibo sa zmeny dotknú aj farebných prevedení či reproduktorov. Novinke má Huawei pridať zelené a fialové farebné prevedenie, ktoré si môžu obľúbiť najmä zástupkyne nežného pohlavia. Dokopy bude P10-ka ponúkať až päť farebných variácií. Konkrétne sa jedná o čierne, biele, zlaté prevedenie a po najnovšom aj o zelený a fialový variant.

zdroj fotografií: Weibo

TIP: Huawei si za svoju budúcu vlajkovú loď P10 nechá poriadne priplatiť

Okrem toho je tu možnosť, že novinka dostane špičkový audio systém, ktorý vznikne spoluprácou dvoch svetových gigantov. Yamaha a Harman Kardon skutočne vedia ako robiť kvalitné audio systémy a ak by sa dielo z ich spolupráce ocitlo v novom modeli P10, išlo by o jedinečný smartfón so skvelou reprodukciou zvuku. Na kvalite nestratí ani duálny fotoaparát. Ten príde s mnohými vylepšeniami a ako tomu bolo pri P9-ke, aj tentokrát ho bude mať na starosť spoločnosť Leica. K ďalšej špičkovej výbave novinky bude patriť veľký 5,5″ AMOLED displej s QHD rozlíšením a zahnutými okrajmi. O dostatok výkonu sa postará aktuálne najvýkonnejší čipset z dielne Huaweiu, Kirin 960, ktorý svoje schopnosti predviedol už v modeli Mate 9.

Huawei P10
zdroj fotografie: Weibo

Hranie tých najnáročnejších titulov hier zabezpečí grafický akcelerátor Mali G71 a operačná pamäť RAM sa má zväčšiť na neuveriteľných 6 GB.  Novinka príde aj s obrovským vnútorným úložiskom o veľkosti 256 GB, no k dispozícií môžu byť tiež menšie pamäťové verzie. To všetko bude zabalené do precízne spracovanej celokovovej konštrukcie. Internetom sa šepká, že Huawei plánuje P10-ku vybaviť svojou vlastnou umelou inteligenciou, bezdrôtovým nabíjaním či vode odolnosťou, ktorú zabezpečí certifikácia IP68. Všetko sa však dozvieme už o pár týždňov na výstave MWC 2017, kde výrobca novinku odhalí v plnej kráse.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP