Situácia ohľadne koronavírusu robí z ochranných a dezinfekčných prvkov, ako sú napríklad aj ochranné masky či rúška, nedostatkový tovar. Objavila sa však ponuka FFP2 masiek za bezkonkurenčnú cenu, ktoré sa navyše nachádzajú v českom sklade.

FFP certifikácia určuje mieru ochrany pre osobu, ktorá daný produkt s týmto označením nosí. V jednoduchosti to znamená, že čím vyššie číslo sa za nápisom FFP nachádza, tým vyššiu ochranu daná maska poskytuje. Certifikované FFP masky dokážu podľa portálu Wair chrániť pred mikroskopickými čiastočkami prachu, plynmi, ale aj baktériami.

Masky s označením FFP2 dokážu odfiltrovať minimálne 94 % častíc, ktoré by si inak bez takejto ochrannej masky vdýchol do seba. Konkrétne tie predávané filtrujú podľa predajcu minimálne 95 % častíc (americká norma N95, čo je európsky ekvivalent FPP2). Ako sme už ale spomínali, situácia na Slovensku robí z takýchto masiek nedostatkový tovar, preto sa musia spotrebitelia obrátiť možno aj na zahraničných dodávateľov.

Výber najlepších respiračných rúšok od Xiaomi nájdeš –>TU<–

Predajca na DHGate ponúka FFP2 masky za cenu 18 € za balík s 10 kusmi masiek. Táto cena nemá na Slovensku konkurenciu, hlavne v dobe, kedy je ťažké vôbec nejaké u nás kúpiť. Po prepočítaní ťa totiž jedna maska vyjde na menej ako 1,80 €.

Kúpiť balík 10 ks ochranných masiek FFP2 za 18 €  

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú