Japonské Sony kedysi patrilo medzi popredných výrobcov, no postupom času akoby strácalo dych. Spoločnosť dlho trápia nízke predaje a pomerne malé zisky. Túto situáciu sa tak rozhodlo Sony riešiť razantným rozhodnutím, kvôli ktorému zo svojej ponuky vyradí smartfóny vyššej strednej triedy. 

V ponuke spoločnosti Sony môžeme nájsť naozaj pestrú ponuku smartfónov, ktoré spadajú do rôznych cenových a výkonnostných kategórií. Posledné roky ale neboli príliš úspešné, a tak sa vedenie rozhodlo ukončiť výrobu a vývoj smartfónov, ktoré spadajú do segmentu vyššej strednej triedy. Predaje modelov tejto kategórie nenaplnili očakávania a v celosvetovom merítku dosiahli iba 43 % z množstva, ktoré gigant očakával.

zdroj fotografie: Sony

Kvôli slabým ziskom bude Sony odteraz produkovať iba prémiové smartfóny, ako Xperia XZ a XZ Premium. Zároveň vloží viac úsilia do zlepšenia predajov mid-range modelov. Do tejto oblasti patrí napríklad Xperia XA1 a XA1 Ultra. Chce tak zo svojho portfólia odstrániť modely, ktoré boli pomyselným mostom medzi prémiovými kúskami a strednou triedou. Tie síce niesli hardvér podobný vlajkovým lodiam, no cenou spadali do nižšej kategórie.

zdroj fotografie: Sony

Nenechaj si ujsť
Sony má konečne predstaviť takmer bezrámikový smartfón! Displejom bude konkurovať Galaxy S8 a LG G6

Aby Sony tieto segmenty od seba odlíšilo ešte viac, plánuje do vlajkových lodí naďalej implementovať jedinečné technológie, akou je napríklad funkcia Motion-Eye či slow-motion videá pri 960 fps v nedávnej Xperii XZ Premium. Je však potrebné spraviť viacero krokov, aby sa Sony znova dostalo do povedomia zákazníkov po celom svete. Práve preto chce tiež investovať omnoho viac financií do marketingu.

sony xperia xz premiumzdroj fotografie: Sony

Spoločnosť pôsobí v mnohých krajinách, vrátane USA, no tam priemerný používateľ zrejme o predstavení modelu Xperia XZ Premium zrejme ani len netuší. Práve z toho dôvodu musí japonský výrobca nadviazať vzťah aj s lokálnymi operátormi, ktorí by jeho zariadenia zaradili do svojej ponuky. Týmto krokom by mohla spoločnosť svoj biznis dostať na vyššiu úroveň a vyjsť z kruhu slabých predajov, v ktorom sa momentálne nachádza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom