Moderné trendy vo svete smartfónov momentálne určujú výrobcovia, ktorí predstavujú smartfóny s bezrámikovými displejmi. Prvým tohtoročným smartfónonom so špeciálnym displejom bolo LG G6, ktoré nasledoval Samsung Galaxy S8 a jeho väčšie dvojča, model S8+. Japonské Sony samozrejme nechce za konkurenciou zaostávať, a tak si pre zákazníkov pripravuje svoj vlastný model so špecifickým pomerom strán.

Pred pár týždňami sme mali možnosť byť svedkami predstavenia nového Samsungu Galaxy S8/S8+. Táto dvojica smartfónov so sebou priniesla okrej špičkovej výbavy aj nové trendy týkajúce sa displeja. Pomer strán 18,5:9 je pomerne netradičný a výška samotných smartfónov je viac ako dvojnásobná v porovnaní s ich šírkou. Zatiaľ čo Samsung a LG svoje smartfóny s veľmi úzkymi rámikmi už tento rok stihli predstaviť, tak japonské Sony podobný smartfón ešte neodhalilo. To sa ale môže čoskoro zmeniť príchodom modelu Xperia X Ultra.

Xperia X Ultrazdroj fotografie: Screenshot/PHConcepts/YouTube

Nadupaná Sony Xperia XZ Premium na Slovensku

Ten by mal prekonať všetky doteraz zaužívané štandardy a priniesť vysoký displej s pomerom strán 21:9 a uhlopriečkou 6,4″. Aj keď bude tento kúsok spracovaním svojej obrazovky dýchať na krk omnoho drahším konkurentom, tak výbavou sa skôr zaradí do skupiny smartfónov strednej triedy. V útrobách nového Sony Xperia X Ultra má „driemať“ procesor Snapdragon 660, s ktorým bude spolupracovať 4 GB operačná pamäť RAM.

Xperia X Ultrazdroj fotografie: Screenshot/PHConcepts/YouTube

Nenechaj si ujsť
Sony Xperia XZ Premium ukazuje svoj vysoký výkon. Za Galaxy S8 však mierne zaostáva

Táto novinka má dostať aj interné úložisko o kapacite 64 GB. Zabudnúť sa nemá ani na kvalitnú batériu, ktorá bude dostupná s kapacitou 3050 mAh a technológiou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Nová Xperia X Ultra síce nebude papierovo slabým smartfónom, no rovnať sa s jeho výkonnejším súrodencom Xperia XZ rozhodne nemôže. Ďalšie špecifikácie hovoria aj o 19 MPx fotoaparáte na zadnej stene a predná časť smartfónu nad displejom dostane 13 MPx selfie snímač.

Xperia X Ultrazdroj fotografie: Screenshot/PHConcepts/YouTube

Chýbať vraj nebude ani certifikácia IP68, ktorá zaručí odolnosť zariadenia voči vniknutiu vody a prachu. V samotnom smartfóne bude predinštalovaným operačným systémom Android 7.0 Nougat a prehrávanie hudby bude ešte kvalitnejšie s dvojicou reproduktorov. O tomto modeli z dielne Sony však zatiaľ spoločnosť nič neprezradila a preto treba brať tieto informácie s nadhľadom. Zatiaľ zo strany výrobcu nepadla ani zmienka o rozlíšení obrazovky. Všetky informácie o tejto pripravovanej novinka sa však dozvieme v ten pravý čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom