Trend s bezrámikovými displejmi v smartfónoch sa rozbehol po predstavení Xiaomi Mi MIX. Odvtedy na tento dizajn stavili mnohí renomovaní, ale aj menej známi výrobcovia. Japonské Sony doposiaľ v dizajnovej vlne bezrámikových smartfónov zaostávalo, no to sa na výstave MWC 2018 môže zmeniť.

Celý smartfónový svet sa mení rapídne rýchlo a výrobcovia sú s meniacim sa záujmom zákazníkov nútení prispôsobovať svoje modely ich požiadavkám. Tvrdohlavé Sony z krajiny vychádzajúceho Slnka sa však posledným a azda najväčším trendom v tomto segmente elektroniky nepoddalo. Jeho smartfóny z línie Xperia majú doteraz hrubé rámiky okolo displeja, ktoré sú najviac viditeľné najmä nad a pod obrazovkou. Tieto nedostatky v dizajnovej stránke mu vyčíta už nejeden fanúšik a musíme uznať, že právom. Sony totiž malo niekoľko možností predstaviť svoj nový smartfón s minimálnymi rámikmi vôkol zobrazovacieho panela.

Zobraziť celú galériu (2)
TechTalkTV/YouTube

Zbohom OmniBalance

Zastaralý dizajn smartfónov Sony však už čoskoro môže byť minulosťou, no na tento výnimočný moment si fanúšik počká až do budúceho roka. Premiéry nových modelov v tomto segmente japonská spoločnosť realizuje zväčša počas výstav MWC a IFA. Práve na konferencii Mobile World Congress 2018 by sa mohol objaviť historicky prvý, bezrámikový smartfón Sony. Môžeme sa teda radovať zo zavrhnutia dizajnového jazyka „OmniBalance“ a privítať nový smer s názvom „Mirai“?

Nenechaj si ujsť
Zaspalo Sony na vavrínoch? Dizajn ich najnovšej vlajkovej lodi vôbec nezapadne do generácie inovatívnych smartfónov roku 2017

Istotu nám, ale aj ostatným fanúšikom, prinesie až čas, ktorý pravdepodobne odhalí aj ďalšie detaily o novej, bezrámikovej novinke z dielne Sony. Po mnohých špekuláciách sa tak tieto informácie môžu preniesť do reality počas najbližšej výstavy MWC. Kým ale budeme vidieť rámiky okolo displeja v smartfónoch Sony, neuveríme! Táto japonská firma mala s inováciami v oblasti dizajnu začať omnoho skôr, no s príchodom nového roka bude len dobiehať zameškané. Stihne Sony vlak, ktorý mu pomaly ubieha?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom