Sony na jar tohto roku predstavil svoj Crystal LED displej s rozlíšením až 16K, ktorý je určený hlavne pre kiná. Spoločnosť však teraz oznámila, že táto technológia bude dostupná aj pre bežných spotrebiteľov, píše Techradar. Ak by si však mal o obrazovku záujem, priprav si poriadny balík peňazí. 

Obrovské Crystal LED obrazovky chce spoločnosť predávať len prostredníctvom špeciálne vyškolených certifikovaných predajcov, pričom ich uhlopriečka je až 790-palcov. Obrazovky sú zložené z micro-LED modulov vo veľkosti 16 x 18 palcov a rozlíšením 360 x 360 pixelov s až tromi malými LED diódami pre každý pixel. Táto technológia je schopná dosiahnuť jas až na úrovni 1 000 nitov a má veľmi presnú reprodukciu farieb, pričom podľa spoločnosti ide o 140 % z sRGB.

Rôzne možnosti konfigurácie

Zostavením týchto modulov si môžeš vytvoriť vlastnú obrazovku s voliteľnou veľkosťou a rozlíšením. Sony tiež ponúka niektoré prednastavené konfigurácie, ako napríklad najmenšiu 110-palcovú 1080p obrazovku zloženú z 18 modulov, 220-palcový 4K displej z 72 modulov, alebo obrovskú 790-palcovú 16K beštiu, ktorá sa skladá z 576 Crystal LED modulov.

Zobraziť celú galériu (2)
Crystal LED modul Sony ZRD-2 / Zdroj: Sony

Závratná cena

Ak ťa zaujíma konečná cena tejto obrazovky, radšej sa poriadne priprav. Podľa TechHive totiž každý modul údajne stojí približne 10 000 dolárov, čo dáva najväčšiemu 16K modelu obrazovky cenovku vo výške až 5,8 milióna dolárov, píše Engadget.

Napriek tomu, že Sony zatiaľ neoznámilo, kedy bude technológia Crystal LED uvedená do predaja, účastníkom výstavy CEDIA Expo, ktorá sa koná od 12. do 14. septembra v americkom Colorade, bude spomínané 4K zostavenie dostupné na ukážku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom