Klasické zásahy do základných dosiek vymenili softvérové úpravy, respektíve šikovné žonglovanie diskami snáď u každej generácie konzol. Neobišlo to ani PlayStation 2, ktoré aj po dvoch dekádach životnosti je stredobodom záujmu nadšencov hľadajúcich spôsoby ako obísť pirátsku ochranu.

Vyzerá to tak, že ďalším krokom je hranie nelegálnych kópii bez akéhokoľvek zásadu do konzoly, píše portál Engadget. Pirátanie najmä v našich končinách patrí ku konzolám PlayStation už od nepamäti. Tento neduh má svoje obdobie slávy minimálne dekádu za sebou, no zotrvační fanúšikovia stále nachádzajú nové spôsoby, ako obísť ochranu.

Skalné jadro fanúšikov pozná tri spôsoby, ako obísť ochranu PS2. Najrozšírenejší zásah do základnej dosky na začitku tisícročia sekundoval obľúbenému a menej drastickému riešeniu pomocou výmeny diskov Swap Magic.

Jednoznačným obľúbencom sa neskôr stal najjednoduchší a najprijateľnejší mód Free Mcboot, ku ktorému postačila obyčajná pamäťová karta so špecifickým softvérom.

Softvérový inžinier CTurt však prišiel na ešte jednoduchší spôsob, ktorý nepotrebuje žiadny externý zásah ako do hardvéru, tak ani do softvéru konzoly. Využíva k tomu DVD prehrávač zabudovaný v PS2, ktorý mu povoľuje prístup k neoficiálnemu kódu. Tento spôsob začína poškodením kľúčových súborov obsiahnutých pri DVD filmoch a následne načítanie pokročilej fázy, ktorá nie je tak zabezpečená ako prvá.

Prečítaj si tiež
Toto je 8 očakávaných hier zo Slovenska, ktoré si už čoskoro zahráme

V konečnom kroku je pirátska kópia hry uložená na disku zároveň so vstupnou bránou ESR, z minulosti známej ako kľúčový súbor pri metóde využívajúcej Free Mcboot, ktorý musel byť uložený na pamäťovej karte. CTurt vo videu ukazuje špecifický typ konzoly, no podľa všetkého to vyzerá tak, že takýto spôsob obchádzky bude možný aj v prípade ostatných modelov PS2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom