Vek Ultrona nie je najpopulárnejším Avengers filmom medzi fanúšikmi. Mnohí ho kritizujú za to, že príliš veľa času obetoval navádzaním na budúce udalosti. Odhalenie toho, čo malo prísť, sa už však vyplatilo.

Viacero rozhodnutí Jossa Whedona videlo napríklad k tomu, že dávalo zmysel, ako sa Hulk ocitol vo vesmíre. Druhá tímovka od Marvelu taktiež predstavila Visiona, kľúčového hráča nie len ako lásku Scarlet Witch, ale nositeľa Mind Stone, ktorý superhrdinovia obraňovali v Infinity War.

Ak si ešte spomínate na Vek Ultrona, určite budete vedieť o čom hovorím. Aj tak vám to ale vysvetlím. Vo filme Wanda Maximoff aka Scarlet Witch použila svoje sily z Mind Stoneu na to, aby ovplyvnila mysle Tonyho Starka, Stevea Rogersa, Thora a Natashe Romanoff. Navodila im halucinácie.

Film tieto sny podáva ako osobný útok na najväčšie obavy daného hrdinu, obzvlášť Tonyho. Odvtedy sa veľa zmenilo, no tak či tak môžeme zhodnotiť, že sny priamo odkazovali na už rozuzlené udalosti v Infinity War. Stále ale ostali úlomky, ktoré nám niečo málo prezradia o filme Avengers 4.

Sen Thora

Thor sa ocitol v hale na Asgarde, kde sa stretol so slepým Heimdallom. Ten sľúbil, že Thor ich vedie do pekla. Chytil ho za hlavu a ako Heimdall zvolal “Si ničiteľ, Odinson!”, okolo Thora sa vytvorili blesky. To jednoznačne odkazuje na Ragnarok, kde bol zničený Asgard a náš superhrdina získal nové schopnosti. Thor bol taktiež prvý Avenger, ktorý sa vďaka vízii dozvedel o Kameňoch nekonečna.

Sen Iron Mana

Tony Stark bol prvý, s koho mysľou sa Scarlet Witch v Avengers 2: Vek Ultrona zahrávala. Ako vieme, žiaden iný Avenger nemá toľko dôvodov na strach ako Iron Man. Takmer zomrel v originálnej tímovke z roku 2012, kedy zbadal desivú vesmírnu flotilu Chitauri, ktorú má odvtedy v hlave. Wanda Tonymu ukázala jeho najhrozivejší strach – Zem padla pod nadvládu mimozemských síl a Avengers boli mŕtvi, pretože neboli dostatočne silní. Posledné slová Stevea Rogersa v jeho vízii “Mohol si nás zachrániť!” ho traumatizovali. Tony sa preto rozhodol vytvoriť Ultrona ako “Oblek brnenia pre celý svet”.

Keď sa v Infinity War dozvie o Thanosovi, rýchlo mu dôjde, že na toto celý čas čakal. Toto je ten moment, kedy musí všetkých zachrániť. Ako však vieme, aj napriek jeho odhodlaniu sa jemu a jeho priateľom nepodarilo Šialeného Titána zastaviť. Thanos predsa len uspel a vymazal polovicu života z existencie, čo odráža jeho vízia z Veku Ultrona. Tonyho najväčšia obava sa naplnila, preto bude jeho odplata voči Thanosovi ešte osobnejšia.

Sen Captain America

Aj napriek jeho najlepšiemu odhodlaniu ostáva Steve Rogers zaseknutý v minulosti – nevie si zvyknúť na 21. storočie. Keď Scarlet Witch nahliadla do jeho mysle, nevidela jeho najväčší strach, ale jeho najväčšiu túžbu. O ktorú ho okradol čas. Vo vízii sa Captain America ocitá na oslave výhry Duhej svetovej vojny v roku 1945, po boku svojej pravej lásky Peggy Carter. Tá mu sľubovala, že vojna je u konca a konečne môžu ísť domov. V zápätí všetci zmizli a on v miestnosti ostal sám.

Toto ukazuje, že aj napriek tomu že svet ho potrebuje ako jedného z vodcov Avengers, stále túži po tom vrátiť sa tam, kam patrí. Už minule sme diskutovali o tom, čo sa udeje vo filme Avengers 4. Niečo vieme, no asi najzákladnejším odhalením je, že sa bude cestovať v čase. Znamená to, že Cap sa po výhre nad Thanosom bude môcť spokojne vrátiť za Peggy? Alebo bude stále utečencom? Ako presne sa vyvinie a pozmení timeline MCU ešte nevieme, no odvážim sa povedať, že Steve Rogers preň bude dôležitý.

Sen Black Widow

Ďalším superhrdinom, ktorého prenasleduje minulosť, je Natasha Romanoff. Wanda jej privodila víziu, v ktorej sa Black Widow vrátila do jej mladých časov v KGB. Špecificky si spomenula na to, že sa vraj nemôže zlomiť, pretože “je z mramoru.” Taktiež uvidela svoje ‘promócie’ na agentku, kedy ju sterilizovali, aby nikdy nemohla mať deti. Black Widow je rozhodne (navonok) najchladnejším členom Avengers, avšak jej kamenná tvár ukrýva mnoho temných tajomstiev.

Tento sen neodkazuje ani tak na jej budúcnosť, ako na pripravovanú sólovku Black Widow. Režisérkou filmu sa už stihla stať Cate Shortland a momentálne si môžeme byť istí, že film si pozrieme niekedy po Avengers 4. Uvidíme v ňom to, ako sa z Natashe stala Black Widow.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom