banner-axon-7O pripravovanom procesore Snapdragon 835 sa toho za posledných pár týždňov napísalo skutočne veľa. Dočkali sme sa tak rôznych odhadov jeho hrubého výkonu, ktoré síce mierne sklamali, no rozhodne neboli najhoršie a naďalej tak vkladáme do tohto čipsetu veľké nádeje. Napriek tomu však stále chýbali informácie o detailných parametroch tohto procesora, čo sa, našťastie, dnešným dňom mení.

Donedávna sme si boli istí len tým, že novinka z dielne americkej spoločnosti bude obsahovať až 8 jadier, ktoré budú vyrobené 10 nm výrobným procesom. Viac sme sa o tomto ašpirantovi na najvýkonnejší procesor mali dozvedieť na blížiacej sa výstave CES v Las Vegas, ktorá začína už o pár dní. Ako to však vo svete technológií býva, detaily sa opäť raz dostali na povrch o niečo skôr. Podľa uniknutých snímok z pravdepodobnej prezentácie bude novinka postavená na architektúre Kryo 280. Táto architektúra má byť tou energeticky najšetrnejšou, akú sa kedy tejto spoločnosti podarilo vytvoriť.

ZTE Axon 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

qualcomm-snapdragon-835-1-1000x564zdroj fotografie: Gizmochina

Podľa ďalších informácií by mala novinka ponúknuť až 50 % zníženie spotreby energie. To znamená, že v roku 2017 sa môžeš tešiť nielen na čoraz väčšiu výkonnosť smartfónov, ale aj na ich dlhšiu výdrž. Ďalej bude spomínaných 8 jadier rozdelených do dvoch podskupín. Jedna bude využívaná pri nenáročných činnostiach, pričom jej 4 jadrá budú niesť takt na úrovni 1,9 GHz. Druhá výkonná časť ponesie opäť 4 jadrá, ktoré sa však môžu pochváliť oveľa vyššou pracovnou frekvenciou, ktorá je na úrovni 2,45 GHz. Aby toho nebolo málo, procesor ponúkne aj výkonnejší grafický čip Adreno 540 s podporou OpenGL, DX12, ES a taktiež jadra Vulkan.

TIP: Výsledky Snapdragonu 835 v benchmarku sú popravde jedno veľké sklamanie

qualcomm-snapdragon-835-5-1000x564

zdroj fotografií: Gizmochina

Medzi ďalšie známe detaily patrí vylepšený obrazový procesor Spectra 180 či rýchly LTE modem X16. Rovnako sa môžeš tešiť aj na zvýšenie ochrany, ktorú bude zabezpečovať technológia s názvom Qualcomm Haven Security. Vzhľadom na využitie pokročilejšieho 10 nm výrobného procesu bude Snapdragon 835 omnoho kompaktnejší než jeho predchodcovia. Celkovo to zatiaľ vyzerá na veľmi vydarený čipset, ktorý by mohol jednoznačne udávať tempo na poly mobilných procesorov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP