banner-mi-maxUrčite ste už počuli o obrovských problémoch Samsungu s vybuchujúcimi batériami v Galaxy Note 7. Vyzerá to však, že aj Xiaomi bude mať čo vysvetľovať, keďže tento mesiac boli v Číne nahlásené dva prípady explodujúcich smartfónov tejto značky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvý incident sa týkal obrovského phabletu Mi Max, ktorý explodoval počas nabíjania a našťastie poškodil len vybavenie v domácnosti. Podľa správ bola použitá oficiálna nabíjačka. Druhý prípad má na svedomí model Mi4c, ktorý sa vznietil priamo vo vrecku používateľa a spôsobil mu popáleniny 3. stupňa. Obe zariadenia boli zakúpené cez oficiálny online obchod Xiaomi. Spoločnosť už poverila vyšetrovaním incidentu špecializovanú firmu a dotknutí zákazníci budú samozrejme, odškodnení. Za posledné dva mesiace ide o tretie vybuchnuté zariadenie výrobcu.

Xiaomi Mi Max 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ešte v auguste sme vás informovali o explózii vlajkového modelu Mi5. Nebezpečne vyznieva najmä fakt, že ide o rôzne modely výrobcu a prípadná chyba sa tak môže týkať obrovského množstva zariadení. Zatiaľ čo Samsung vydal oficiálne stanovisko k chybným batériám, Xiaomi tak zatiaľ neučinilo. Veríme, že sa tak stane po ukončení vyšetrovania.

TIP: Samsung zahájil program výmeny phabletu Galaxy Note 7. Takto funguje na Slovensku

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
11%
Mám to
22%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
11%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]