Teraz čítate
Xiaomi Mi Max a Mi4c explodovali v Číne! Spoločnosť spustila dôkladné vyšetrovanie

banner-mi-maxUrčite ste už počuli o obrovských problémoch Samsungu s vybuchujúcimi batériami v Galaxy Note 7. Vyzerá to však, že aj Xiaomi bude mať čo vysvetľovať, keďže tento mesiac boli v Číne nahlásené dva prípady explodujúcich smartfónov tejto značky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Prvý incident sa týkal obrovského phabletu Mi Max, ktorý explodoval počas nabíjania a našťastie poškodil len vybavenie v domácnosti. Podľa správ bola použitá oficiálna nabíjačka. Druhý prípad má na svedomí model Mi4c, ktorý sa vznietil priamo vo vrecku používateľa a spôsobil mu popáleniny 3. stupňa. Obe zariadenia boli zakúpené cez oficiálny online obchod Xiaomi. Spoločnosť už poverila vyšetrovaním incidentu špecializovanú firmu a dotknutí zákazníci budú samozrejme, odškodnení. Za posledné dva mesiace ide o tretie vybuchnuté zariadenie výrobcu.

Xiaomi Mi Max 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ešte v auguste sme vás informovali o explózii vlajkového modelu Mi5. Nebezpečne vyznieva najmä fakt, že ide o rôzne modely výrobcu a prípadná chyba sa tak môže týkať obrovského množstva zariadení. Zatiaľ čo Samsung vydal oficiálne stanovisko k chybným batériám, Xiaomi tak zatiaľ neučinilo. Veríme, že sa tak stane po ukončení vyšetrovania.

TIP: Samsung zahájil program výmeny phabletu Galaxy Note 7. Takto funguje na Slovensku

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
11%
Mám to
22%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
11%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
  • medko

    cim dalej tym viac smartfonov prechadza k islamu…