Xiaomi Mi5 vybuchlo majiteľovi v Číne počas nabíjania

Teraz čítate
Xiaomi Mi5 vybuchlo majiteľovi v Číne počas nabíjania

banner-mi5-pro
Xiaomi má za sebou veľmi úspešný mesiac. V júli „čínsky Apple“ predstavil novú vlajkovú loď v strednej triede, model Xiaomi Redmi Pro, ale aj svoj úplne prvý notebook Xiaomi Mi Notebook Air. Mesiac august však tak ružovo pre spoločnosť nezačal.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Krátko po nepríjemnom incidente s modelom Xiaomi Mi4i, ktorý vybuchol používateľovi v Indii, tu máme teraz podobný prípad, no tentokrát ide o vlajkový model. Používateľ pochádzajúci z Číny na svoj Weibo profil nahral fotografie zhoreného Xiaomi Mi5, ktoré podľa slov majiteľa vzbĺklo pri nabíjaní. Okrem fotografií viac informácií neuviedol a pravdepodobne sa pri incidente nikto nezranil, čo je najhlavnejšie.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Na fotografiách si môžeme všimnúť roztavený zadný kryt a batériu, pričom zvyšok zariadenia vyzerá nepoškodený. Z fotografií sa dá teda usúdiť, že problém nastal práve v batérii, ktorá sa zrejme prehriala a následne explodovala. Oficiálne vyjadrenie od Xiaomi sa k nám zatiaľ nedostalo, no spomínané poškodenie používateľa modelu Xiaomi Mi4i bolo spoločnosťou plne vykompenzované zaslaním nového kusu k majiteľovi.

Xiaomi-Mi-5-alleged-explosion_1

Ak ide naozaj o problém v smartfóne, očakávame, že aj v tomto prípade sa Xiaomi zachová čestne a škodu používateľovi vynahradí v plnej výške. Ostatným len odporúčame pri nabíjaní využívať originálne adaptéry a káble, poprípade len to najkvalitnejšie certifikované príslušenstvo, na ktorom sa naozaj neoplatí šetriť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
72%
Neznášam to
11%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • peterpan

  este budem lutovatze som objednal redmi pro.. fuck! neskutocne blsakove shity su to..

  • Mário Majkoce Harvan

   iphonom sa to stáva oveľa častejšie :D a všetkým mobilom sa to môže stať rovnako LEBO všetky mobili majú rovnakú technológiu hateriek aj nabíjania. Takže nepíš sračky. dík

   • peterpan

    slovo sracky som tentokrat nepouzil ;) zamerne.. ale vsetci vieme ktora bije ..a ano skoro vsetko sa v cine vyraba to je pravda ale treba rozlisovat co je skutocna cina a co sa tam len vyraba a v licencii a to je sakra rozdiel..

    • John The Falconer

     Tak odtiaľto odíď, ak sa ti nepáči skutočná Čína, ale preferuješ veci „len“ vyrobené v Číne. Máš na výber mnohé značky, na čele s iPhonom. Ak sa ti nepáči, choď si na ich stránky. Každý mobil sa to nepáči, každý, uvidíme, či budeš spokojný aspoň s ním…

  • medko

   Nic pekne ale stat sa to moze hocikde s bateriou nie len to ze je to cina brand… i ked vacsina veci pochadza z ciny :)

 • marek7610

  Stáva sa to aj lepším…