banner-mi5-pro
Xiaomi má za sebou veľmi úspešný mesiac. V júli „čínsky Apple“ predstavil novú vlajkovú loď v strednej triede, model Xiaomi Redmi Pro, ale aj svoj úplne prvý notebook Xiaomi Mi Notebook Air. Mesiac august však tak ružovo pre spoločnosť nezačal.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Krátko po nepríjemnom incidente s modelom Xiaomi Mi4i, ktorý vybuchol používateľovi v Indii, tu máme teraz podobný prípad, no tentokrát ide o vlajkový model. Používateľ pochádzajúci z Číny na svoj Weibo profil nahral fotografie zhoreného Xiaomi Mi5, ktoré podľa slov majiteľa vzbĺklo pri nabíjaní. Okrem fotografií viac informácií neuviedol a pravdepodobne sa pri incidente nikto nezranil, čo je najhlavnejšie.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Na fotografiách si môžeme všimnúť roztavený zadný kryt a batériu, pričom zvyšok zariadenia vyzerá nepoškodený. Z fotografií sa dá teda usúdiť, že problém nastal práve v batérii, ktorá sa zrejme prehriala a následne explodovala. Oficiálne vyjadrenie od Xiaomi sa k nám zatiaľ nedostalo, no spomínané poškodenie používateľa modelu Xiaomi Mi4i bolo spoločnosťou plne vykompenzované zaslaním nového kusu k majiteľovi.

Xiaomi-Mi-5-alleged-explosion_1

Ak ide naozaj o problém v smartfóne, očakávame, že aj v tomto prípade sa Xiaomi zachová čestne a škodu používateľovi vynahradí v plnej výške. Ostatným len odporúčame pri nabíjaní využívať originálne adaptéry a káble, poprípade len to najkvalitnejšie certifikované príslušenstvo, na ktorom sa naozaj neoplatí šetriť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom