V dnešnej dobe viacero ľudí nechce utrácať veľké peniaze za kvalitné smartfóny, čoho sa okamžite chytili výrobcovia a ponúkajú naozaj kvalitné kúsky za relatívne dobrý peniaz. Dnes tu máme zoznam piatich kúskov, ktoré ponúkajú veľmi solídny výkon, nízku cenu a hlavne perfektnú výdrž batérie. 

Ako poznávací znak všetkých tu máme použitý procesor od Qualcommu, konkrétne je to dobre známy Snapdragon 625 vyrobený vysoko efektívnou 14 nm technológiou. Práve týmto čipsetom sa vyznačujú zariadenia strednej triedy, ktoré teda vedia aj napriek nízkej cene zaujať svojich majiteľov. Vyberali sa predovšetkým zariadenia, ktoré aj napriek relatívne výkonnému hardvéru vedia excelovať vo výdrži batérie.

Lenovo P2

Prvým je Lenovo P2, ktoré sa vyznačuje najväčšou batériou spomedzi vybratých smartfónov. Jej kapacita činí až 5100 mAh, vďaka ktorej smartfón vydrží aj 4 dni pri tradičnej záťaži. Kvalita sa skrýva aj pri 5,5-palcovom FullHD displeji, hliníkovej konštrukcii, 13 MPx hlavnom fotoaparáte s PDAF zaostrovaním a dokonca aj pri 5 MPx selfie fotoaparáte.

Lenovo P2
zdroj fotografie: Zaeke

Kúpiť Lenovo P2 na Slovensku

Moto Z Play

Do rebríčka sa dostal aj ďalší smartfón od rovnakého výrobcu, a to Moto Z Play. Ponúka 3510 mAh batériu, ktorá zabezpečí naozaj bezproblémový chod zariadenia po dobu dvoch dní. Medzi fanúšikmi je známy aj vďaka unikátnej vlastnosti v podobe vymeniteľného príslušenstva Moto Mods, ako napríklad prídavný reproduktor JBL, mini projektor alebo rozšírenie už v základe dosť veľkej batérie.

Moto Z Play
zdroj fotografie: Android Authority

Kúpiť Moto Z Play na Slovensku

Moto G5 Plus

Pri tomto výrobcovi ostaneme tiež pri ďalšom smartfóne, a tým je nedávno predstavený model Moto G5 Plus. Ide o skvelo spracované zariadenie s nádherným 5,2-palcovým FulHD displejom, batériou o kapacite 3000 mAh a na svoju cenu špičkovým fotoaparátom s rozlíšením 12 MPx a clonovým číslom f/1.7.  S výdržou batérie na úrovni 2 dní ide o pomerne lákavý kúsok.


zdroj fotografie: Lenovo

Huawei Nova Plus

Nasledujúcim smartfónom je Huawei Nova Plus. Ide o veľmi solídne spracované zariadenie s displejom o veľkosti 5,5-palcov a dostatočným FullHD rozlíšením, batériou s kapacitou 3340 mAh, ktorá dokáže zariadeniu poskytnúť šťavu minimálne na jeden veľmi náročný deň používania a slušným fotoaparátom s rozlíšením 16 MPx.

Huawei Nova Plus
zdroj fotografie: Huawei

Kúpiť Huawei Nova Plus na Slovensku

Xiaomi Redmi Note 4X

A ako posledné zariadenie v tomto zozname nemôže byť žiadne iné, než Xiaomi Redmi Note 4X. Batéria s kapacitou 4100 mAh, ako aj prémiové kovové telo či krásny FullHD displej s uhlopriečkou 5,5-palcov robí z tohto krásavca veľmi vydarený kúsok. Ak si k tomu pripočítame 13 MPx fotoaparát s PDAF zaostrovaním a samozrejme vydarenú nadstavbu MIUI 8, tak ide o zariadenie, s ktorým bude spokojný naozaj každý. Vyjde ťa len na 157 €!

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X za 157 €
Kompletná LTE podpora

xiaomi redmi note 4x
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Vyskúšal som množstvo lacných smartfónov, no tento prekonáva aj tie drahšie

Aby sme netárali len tak do vetra a ako dôkaz, že vyššie spomenuté modely skutočne ponúkajú perfektnú výdrž batérie, nižšie nájdeš fotografiu z odborného testu portálu PhoneArena.com. Názor na každý model necháme na teba, no môžeš nám napísať do komentárov, ktorý by si si vybral ty.

zdroj fotografie: PhoneArena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom