Známy slovenský miliardár a spoluzakladateľ J&T Patrik Tkáč spolu s českým podnikateľom Danielom Křetinským rozširuje svoje portfólio v hernom segmente o ďalšiu veľkú rybu.

Po hernom portáli Hrej.cz teraz dvojica prostredníctvom agentúry Grunex, v ktorej Tkáč a Křetinský držia 50-percentný podiel, odkúpila český herný web Zing.cz. Skupinu Startitup o tom informoval Martin Zavřel, šéfredaktor herného portálu Zing.

Grunex poskytuje široké spektrum služieb v oblasti počítačových hier na česko-slovenskom trhu. Do agentúrneho portfólia patrí niekoľko herných webov, ktoré mesačne generujú státisícové návštevnosti unikátnych užívateľov.

Táto agentúra zároveň outsourcuje lokálne marketingové a PR aktivity pre množstvo svetových IT firiem, ktoré pôsobia na česko-slovenskom trhu.

Medzi najznámejšie projekty Grunexu patrí prestížna séria turnajov v PC hrách s názvom BenQ Grunex Challenge. Od roku 2011 je Grunex.com držiteľom licencie na organizovanie oficiálnej kvalifikácie na majstrovstvách sveta v PC hrách ESWC.

Obrovská perspektíva gamingu

Touto akvizíciou opäť posilňuje dosah vlastného portfólia herných médií s cieľom umožniť klientom presnejšie a komplexnejšie kampane. Cena v máji uzavretej transakcie nebola zverejnená.

Unplash

Najnovší prírastok v podobe portálu Zing.cz rozširuje dosah jeho herných webov na viac ako 450-tisíc oslovených hráčov mesačne.

„Za posledné dva covidové roky sme výrazne zmodernizovali naše súčasné veľké weby a v rámci agentúrneho rastu sme sa rozhodli pre ďalšiu výraznú mediálnu akvizíciu. Aj napriek neľahkej dobe spojenej s nedostatkom čipov, grafických kariet a pod. vidíme neustály rast a potenciál herného odvetvia,“ hovorí Martin Liberský, majiteľ agentúry Grunex, a dodáva:

„Portál Zing.cz vhodne dopĺňa naše doterajšie mediálne herné portfólio a opäť upevňuje našu pozíciu tuzemské jednotky v oblasti herných médií a všetkých gaming a deport aktivít s nimi spojených.“

Spoločník a konateľ Jiří Pospíšil, ktorý je zodpovedný za mediálnu divíziu v Xzone, na predaj Zing.cz uviedol: „Za viac ako sedem rokov urobil Zing pod našimi krídlami neuveriteľný posun.“

Prečítaj si aj
Ikonická Mafia bude pokračovať. Nový diel ohúri dychberúcou grafikou

„Chcel by som poďakovať všetkým kolegom, ktorí tvorili jeho obsah, aj čitateľom, ktorí nás podporili svojou návštevnosťou. Zing sa už mnoho rokov drží na popredných miestach tuzemského rebríčka, a to ako v počte unikátnych návštevníkov, tak v množstve prezretých stránok. Tím Zingu preberá nový majiteľ a veríme, že pod vedením skúseného šéfredaktora Martina Zavřela posunie úroveň časopisu ešte o niečo ďalej.“

Grunex počíta so zachovaním existujúceho osadenstva redakcie na čele so skúseným šéfredaktorom Martinom Zavřelom, ktorý vo svojej pozícii bude pokračovať aj pod novým majiteľom. Do portfólia skupiny spadajú weby Hrej.cz, PCTuning.cz, Grunex.com a tematické Dota2.cz, TryHard.cz a WoT.cz.

Peniaze získané z predaja chce firma investovať do nového skladu a zlepšenia služby Xzone Originals. 50-percentný podiel v Grunexe držia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Spoločnosť riadi ďalší spoluvlastník Martin Liberský.

„Presunom pod rodinu herných portálov Grunex pokračuje Zing vo svojom raste ako nezávislý herný magazín, ktorého cieľom je čo najlepšie informovať o nových hrách i všetkom dianí s herným priemyslom spojenom. Ďakujem Xzone za príjemnú spoluprácu a teším sa na ďalšiu etapu rastu Zingu, využívajúceho okrem iného silné technické aj obchodné zázemie Grunexu,“ dopĺňa Martin Zavřel, šéfredaktor herného portálu Zing.cz.

ČTK v marci informovala, že spoločnosť EC Investments Daniela Křetínského a Patrika Tkáča investovala milióny eur aj do startupu DIVR Labs. Ide o spoločnosť, ktorá vytvára unikátne zážitkové hry, ktoré kombinujú virtuálnu realitu s pohybom v skutočnom svete.

Patrik Tkáč je stále jedným z najbohatších Slovákov s odhadovaným majetkom viac ako 2,8 miliardy eur, informuje o tom ČTK, s odvolaním sa na český týždenník Euro.

Investícia do DIVR Labs predstavuje posilnenie našich digitálnych aktivít v oblasti gamingu. Virtuálnu realitu, spolu s deportom, v ktorom sme už investične prítomní, zaraďujeme medzi najperspektívnejšie trendy v oblasti gamingu,“ cituje Focus Age Miroslava Bodnára z EC Investments.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP