V štúdiu Hangar 13, ktoré vytvorilo Mafiu 3 a neskôr definitívnu verziu celej trilógie, sa dejú veľké zmeny. Po siedmich rokoch zo štúdia odchádza Haden Blackman, doterajší vedúci štúdia a spolu s ním skončil aj Matthew Urban, vedúci operačného oddelenia.

Web Kotaku tvrdí, že Blackmana nahradí Nick Baynes, ktorý vedie britskú pobočku Hangar 13 a podľa všetkého bude v čele aj pri vývoji novej Mafia hry. Malo by ísť o prequel k prvému dielu, no zatiaľ je iba v rannom štádiu vývoja a tak môžeme iba hádať, či sa bude príbeh točiť okolo mladého Salieriho alebo si autori zvolia iné postavy.

S tou najšpičkovejšou grafikou

Zatiaľ vieme iba to, že titul bude bežať na Unreal Engine 5. Vývojári teda zahodia svoj vlastný Illusion Engine a naskakujú na aktuálnu vlnu špičkového next-gen enginu, na ktorý prechádzajú aj mnohé štúdiá, vrátane CD Projekt RED alebo Ninja Theory. Unreal Engine 5 zabezpečí v hre uveriteľné, živé mesto a zvládne aj obrovské davy chodcov, či množstvo áut, ktoré sa budú premávať po cestách.

Na akékoľvek nové informácie si ešte budeme musieť dlhší čas počkať, no zmena enginu predpovedá, že titul sa nebude uberať v stopách svojho posledného predchodcu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP