Crowdfundingové platformy pomáhajú mnohým startupom naštartovať svoje projekty pomocou financií od dobrovoľníkov, ktorí môžu na projekty prispieť. Jednu takúto platformu sa na účely vlastného „výskumu“ snaží zneužiť samozvaný „vedec“ zo Slovenska, ktorý sa rozhodol vyzbierať v celku nemalú čiastku pre vývoju lieku proti 5G, informoval Startitup. Za takmer rok však nezískal ani cent.

Konšpirácií ohľadom 5G sietí sa v uplynulom a aj tomto roku objavilo skutočne neúrekom a fantázia ľudí, ktorí veria, že 5G je nástroj na ovládnutie sveta, že zabíjať zvieratá a ubližuje zdraviu ľudí, alebo propagujú iné nepravdy, pracuje stále naplno. Neraz sme sa stretli aj s absurdnými produktami, ktoré mali odporcov 5G „ochrániť“ proti tejto mobilnej sieti.

Slovenský „vedec“ chce 10 miliónov za liek proti 5G

Samozrejme, všetko to bol podvod. Už na jeseň minulého roka, kedy sa konšpirácie k 5G sieťam stále vo veľkom šírili, vypísal na crowdfundingovej platforme GoFundMe žiadosť konšpirátor, ktorý podľa vlastných slov nie je „kontrolovaný veľkou farmáciou“ a ani nikým iným. Neznámy „vedec“ však prišiel s odvážnym, no o to hlúpejším plánom. Chce nájsť liek proti (neexistujúcim) škodám, ktoré 5G údajne podľa neho napáchalo.

Na tento jeho skromný cieľ pritom požaduje rovnako „skromných“ 10 miliónov eur. Jeho cieľom je „pomôcť ľuďom, ktorí sú dosť chytrí na to, aby videli pravdu“. O vedeckej činnosti Martina Frámeka, autora príspevku na crowdfundingovej platforme a samozvaného „vedca“, nie je na internete ani zmienka. Celému jeho príspevku navyše dodáva dávku absurdnosti a bizarnosti aj fotografia plochej Zeme.

Snímka obrazovky/gofundme

Autor sa tak zjavne hlási k tzv. plochozemcom, ktorí, žiaľ, ešte aj v 21. storočí veria, že Zem je plochá. Martin z Kútov sa týmto spôsobom snaží získať financovanie na svoj „výskum“ už od októbra 2020, avšak doteraz nezískal ani cent. Neprispeli mu ani konšpirátori, ktorí proti 5G tak vehementne bojovali, ani spomenutí „plochozemci“.

NEPREHLIADNI
Slováci šíria hoax s ruskými lekármi: Covid-19 neexistuje a ľudí zabíjajú baktérie aktivované 5G žiarením

Liek proti 5G tak tento slovenský vedec konšpirátor nikdy nenájde. Zrejme sa však zo strany Martina Frámeka jedná len o akúsi recesiu, ktorá sa však neuchytila. Isteže, nie je dôvod hľadať liek na niečo, čo v skutočnosti žiadnu chorobu ani iné zdravotné problémy nespôsobí.

Konšpirácie a bludy, ktoré sa šírili internetom, totižto vyvrátili mnohé odborné štúdie a žiaden samozvaný „vedec“ nedokázal potvrdiť absurdné teórie. Ani to však nezabránilo niektorým jedincom, aby na internete predávali napríklad lampy alebo aj USB kľúče, ktoré mali ľudí ochrániť proti 5G signálu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú