Napriek chýbajúcim filmovým štúdiám patrí Slovensko medzi európske krajiny, ktorých prírodné krásy už nejedenkrát zaujali Hollywood. Čaro Oravského hradu, Vysokých Tatier či Banskej Štiavnice objavili v minulosti tvorcovia filmov ako Eragon, Upír z Nosferatu alebo seriálového Drakulu z produkcie Netflixu.

Youtube/Pinterest/úprava redakcie

Podľa SME si americké štúdiá pre potreby exteriérových scén najnovšie vybrali Spiš a okolie Tatier. Len nedávno sme informovali, že v knižnici Disney+ sa nachádza aj mnohými Slovákmi prehliadaný horor Ravenous s hviezdnym obsadením, ktorý sa natáčal práve vo Vysokých Tatrách. Veľkú pozornosť si vyslúžilo aj minuloročné natáčanie seriálového Jacka Ryana, ktorého tvorcovia využili úsek našej diaľnice.

180-členný štáb a hollywoodska hviezda

O prípravách nového filmu, na ktorom má údajne pracovať jedna z najväčších produkčných spoločností, informoval na sociálnej sieti Košický samosprávny kraj.

Podľa informácií župy si hollywoodski tvorcovia vybrali Slovensko spomedzi ostatných krajín práve vďaka úchvatnej prírodnej scenérii, ktorú naša krajina ponúka. Veľký podiel na tom, že zahraniční filmári zavítali na Slovensko, má mať aj nedávno založená Regionálna filmová kancelária.

Šéf kancelárie Ján Melikant sa snažil byť pri odpovediach pre SME zdržanlivý a z dôvodu zachovania mlčanlivosti o detailoch filmu, zápletke či hereckého obsadenia príliš nechcel hovoriť.

Mnohí obyvatelia regiónu však na sociálnych sieťach spomínajú hercov Adama Brodyho či jeho ženu Leighton Meester. Brody je pre tuzemského diváka známy predovšetkým svojimi rolami v obľúbených seriáloch Ženy z rodu Gilmorovcov, O.C. California či filmoch Pán a pani Smithovci alebo Vreskot 4.

„Informácie o účasti vami spomínaných hercov nemôžem potvrdiť, čo však môžem potvrdiť je, že sa v Slovenskom raji uskutočnilo jednodňové nakrúcanie amerického trileru, ktorého sa zúčastnil približne 180-členný štáb z viac ako desiatich krajín sveta vrátane USA, Kanady, Juhoafrickej republiky, Rumunska a ďalších“, dodal k otázkam SME Ján Melikant.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP