Aj keď mnohí z vás zrejme budú neveriacky krútiť hlavou, podľa Organizácie spojených národov (OSN) patrí Slovensko spoločne s Cyprusom medzi najväčších skokanov v oblasti rozvoja eGovernmentu.

Správu priniesol portál aktuality.sk, ktorý sa odvoláva na Tlačovú agentúru Slovenskej republiky (TASR), ktorú informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Výsledky sú získané z dvojročného Indexu rozvoja elektronickej verejnej správy.

Zlepšenie v každom smere o niekoľko priečok

Z celkovo hodnotených 193 krajín sveta sa Slovensko umiestnilo na 49. mieste, čím si tak polepšilo o celkovo 16 priečok. K výsledkom sa vyjadril aj podpredseda vlády Richard Raši, ktorý sa z toho teší a podľa neho je naša krajina na dobrej ceste pokračovať strmo hore. Cieľom je dostať sa medzi najlepšie európske krajiny, ktorým momentálne vládne Dánsko. Progres našej krajiny bol pritom zaznamenaný v každej oblasti. Najvýraznejšie to však bolo v subindexe online služieb, ktorý zahrňuje využívanie informačno-komunikačných technológií zo strany vlád pri poskytovaní verejných služieb.

Nenechaj si ujsť!
Zoznam krajín s najrýchlejším internetom: Slovensko zaznamenalo prepad

Z ďalších ukazovateľov poskočilo Slovensko v schopnosti chopiť sa príležitosti na 47./139. miest. V rebríčku rozvoja sme obsadili 46./176. priečku. Spoločne s Cyprusom je Slovensko zaradené medzi najväčších skokanov, pričom si udržiava stúpajúci trend.

Čo sa týka slabín, vyčítaný bol výrazný pokles pevných liniek. Do úvahy sa však neberie 100 % pokrytie Slovenska mobilným signálom, ktorý je oveľa viac využívaný a preferovaný medzi používateľmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom