Stal sa absolútnym filmovým fenoménom, na ktorí fanúšikovia čakali dlhé roky. Po tom, čo akčný mega hit Top Gun: Maverick presvišťal všetkými kinami po svete rýchlosťou svetla a zdemoloval takmer všetky rekordy, je filmová udalosť konečne dostupná online.

Najväčší tohtoročný blockbuster s Tomom Cruiseom zarobil vo svete neuveriteľných 1,35 miliárd dolárov a nemalú zásluhu na tom má Tom Cruise, okrem hereckého výkonu, aj svojím neústupčivým postojom.

Paramount

Najskôr išiel do kín

Práve herecká hviezda totiž trvala na tom, aby štúdio nepredávalo film streamovacím službám. Po niekoľkých odkladoch sa tak pokračovanie Top Gunu dostalo výhradne do kín.

Spoločnosti Paramount sa tento riskantný krok dokonale vyplatil. Po dlhých týždňoch, čo nový Top Gun: Maverick doslova napĺňal pokladnice kín, nastal však konečne čas, kedy si ho diváci môžu vychutnať aj z pohodlia domova.

Predtým, než sa snímka objaví na jednej zo štandardných streamovacích platforiem, Top Gun: Maverick už stihol doraziť na vybrané TVOD služby. Za cenu 13,99 € film ponúka Google Play (aj YouTube), v tomto prípade ide len o FullHD kvalitu. Verziu so 4K s Dolby Vision a Dolby Atmos u nás ponúka na predaj len služba iTunes za 16,99 €. Na iTunes sa potom lacnejšie vypožičania spustia 8. septembra.

Tom Cruise
TMDB

Dostupný aj s naším dabingom

Dobrou správou pre slovenských fanúšikov je dostupnosť slovenských tituliek a nášho dabingu u oboch platforiem. Nedočkavci, ktorí sa chystajú zaobstarať si fyzickú kópiu, si budú musieť ešte pár mesiacov počkať – na Blu-ray nosičoch príde nový Top Gun až 1. novembra.

Podľa toho, aký komerčný úspech si film pripísal v kinách po celom svete, sa dá očakávať, že veľký úspech zažije aj v ďalšom predaji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP