Od predstavenia veľmi očakávaných grafických kariet od AMD nás delí iba víkend. Avšak niektorí hráči už dostali príležitosť vyskúšať si ich „na vlastnej koži“ a opísať svoje pocity.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

The Radeon Technologies Group usporiadalo mini turné, počas ktorého dávalo nielen hráčom možnosť porovnať grafické karty od AMD a NVIDIE. Jedna zostava bola vybavená grafickou kartou RX Vega a druhá grafickou kartou GTX 1080 Ti. Rozdielne boli aj monitory, pričom v prvom prípade zobrazoval chod hier FreeSync monitor ASUS MX34V a v druhom prípade G-Sync monitor ASUS PG348. Oba monitory pritom bežali na maximálnej obnovovacej frekvencii 100 Hz. Kyle Bennett, šéfredaktor z HardOCP, sa ale rozhodol porovnať grafické testy po svojom, aby si preveril, či na turné náhodou nešlo o biznis.

Nenechaj si ujsť
To najlepšie od Nvidie vs to najlepšie od AMD. Ostrý súboj dvoch obrovských rivalov

Jednotlivé zostavy počítačov preto nazval ako System 1 a System 2 a vybavil ich rovnakými grafickými kartami ako na turné. Ovládače si však nainštaloval sám, aby bol test čo naobjektívnejší. Bennett si kvôli experimentu pozval eSports profíkov, zarytých Twitch streamerov, herných redaktorov a iných testerov. Každý z nich dostal možnosť zahrať si DOOM v rozlíšení 3440×1440 na oboch zostavách bez toho, aby vedel, s akou grafickou kartou má dočinenia. Po dokončení testu sa každý účastník podelil o svoje pocity.

Aj napriek tomu, že cenový rozdiel medzi týmito grafickými kartami je až okolo 300 dolárov (AMD bude lacnejšia), ich výkon je veľmi podobný. Šesť účastníkov rozdiel vôbec nespozorovalo, jeden preferoval grafiku od NVIDIE a traja sa zas priklonili na stranu AMD kvôli lepšiemu zameriavaniu cieľov. Tvrdili, že sa im lepšie mierilo najmä na pohybujúce sa ciele. Uprednostnil by si kúpu grafickej karty od AMD aj ty?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
67%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.