Aj napriek tomu, že hry podľa filmovej predlohy majú veľmi kolísavú kvalitu, občas sa nájde skutočný klenot, ktorý poteší srdcia fanúšikov. Výnimkou nie sú ani adaptácie zo sveta Stredozeme, kde sa odohráva príbeh Pána Prsteňov. Práve v týchto dňoch sa na stránkach objavili nové informácie o chystanom remaku Lord of the Rings: Battle for Middle Earth, o téme píše web Kotaku.

Zaujímavosťou je, že za prerábkou nestojí žiadne zo známych vývojárskych štúdií (značku vlastní gigant EA). Ide o fanúšikovský projekt, na ktorom sa pracuje už od roku 2018. Zverejnené video, ktoré ukazuje hru postavenú na Unreal engine, doslova vyráža dych. Do finálnej podoby je síce ešte ďaleko, grafická stránka však už teraz vyzerá veľmi dobre.

Podľa vyjadrení autorov nepôjde o remake, kde len upravia grafické spracovanie. Na ich stránke si môžeš prečítať množstvo noviniek, ktoré by mali byť do hry zahrnuté. Medzi najzaujímavejšie inovácie patrí nový spôsob vylepšovania jednotiek, nové budovy, schopnosti či dokonca úplne nové jednotky.

Zatiaľ však nie je jasné, kedy a či vôbec remake Lord of the Rings: Battle for Middle Earth uvidíme na monitoroch svojich počítačov. Hlavným dôvodom by mohli byť už spomínané licenčné pravidlá zo strany EA.

Lord of the Rings: Battle for Middle Earth je stratégia v reálnom čase odohrávajúca sa vo svete filmovej a knižnej adaptácie Pán Prsteňov. Hra vyšla v roku 2004 na počítače a zbierala naozaj skvelé hodnotenia.

Hráč sledoval príbeh Prsteňa moci z pohľadu frakcií hrdinov, ktorí ho chceli zničiť, ale aj z pohľadu armád prisluhovačov temného pána Saurona, ktorí ho naopak chceli získať. O dva roky neskôr vyšiel druhý diel, ktorý sa tentokrát dostal aj na Xbox 360.

Aj keď ide len o fanúšikovský projekt, musíme uznať, že hra si zachováva skvelú atmosféru originálu. Veríme len, že to nedopadne ako v prípade podobného remaku Warcraft 3: Reforged, ktorý sa naozaj nevydaril.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom