Nový kráľ všetkých fotomobilov je oficiálne známy. A nie je to žiadny iPhone alebo Samsung. Čím si zaslúžil Google Pixel 2 svoj titul?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Google už minulý rok ukázala, že dokáže vyrobiť smartfóny s naozaj špičkovými fotoaparátmi. Potvrdil to aj známy DxOMark. Čo sa týka smartfónov, Google Pixel prvej generácie v ňom dlhodobo kraľoval so svojimi 90 bodmi a žiadny iný ho až donedávna neprekonal.

Google vyrobil majstrovské dielo

Novým kráľom sa suverénne stal Google Pixel 2, pričom s 98 bodmi si to namieril rovno na prvú priečku. Neprekonal ho dokonca ani iPhone 8 Plus, iPhone 8 či Galaxy Note 8.

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2 a 2 XL sú najlepšie fotomobily na svete a oficiálne tak porážajú najnovšie iPhony

Teraz sa ale presuňme od teórie k praxi. Jeden zo zamestnancov Google, ktorý má na starosti fotoaparáty, zverejnil sériu testovacích fotografií z Pixelu 2. Sú neupravené, fotené skutočnými profesionálmi a svojou kvalitou ťa určite ohromia.

Presvedč sa na vlastné oči

Za všetkým stojí dychberúci dynamický rozsah, perfektné vyváženie farieb, dokonalé vyváženie bielej, režim Portrét a technológia HDR+. Toto sú tie najlepšie výtvory:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
57%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
43%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.