K tým najlepším vlajkovým lodiam minulého roka rozhodne patria Galaxy Note 8, Pixel 2, Huawei Mate 10 Pro a iPhone X. Všetky ponúkajú pokročilé fotoaparáty, ktoré sa zaraďujú k najlepším na trhu a nedávno sa stretli aj v tvrdom súboji stabilizácie obrazu. Aj keď jeden z testov bol poriadne vyrovnaný, ten druhý už mal jasného víťaza.

Štyri vydarené modely minulého roka postavil proti sebe Evan Rodgers z portálu Engadget. Prvý test stabilizácie obrazu prebehol v slnkom zaliatej ulici, kde pri dobrých podmienkach predviedli smartfóny naozaj vyrovnané výkony. Za kratší koniec však v tomto prípade očividne ťahá Huawei Mate 10 Pro. Ostatné modely súperia bok po boku a skvele si vedú iPhone X aj Galaxy Note 8, napriek tomu sa však zdá, že o malý kúsok má navrch Google Pixel 2. Súboj to je však rozhodne tesný.

V ďalšom teste je všetko inak

Prechádzka slnečnou ulicou však nie je jediným testom, ktorý Rodgers vykonal. Smartfóny totiž vystavil aj oveľa špecifickejším podmienkam, a to priamo pri jazde metrom. Rodgers toto video uverejnil na Twitteri a už pri prvom pohľade nie je pochýb o víťazovi. Stabilizácia obrazu v Galaxy Note 8 odviedla pri otrasoch skvelú robotu a zábery sa takmer nehýbu. Žiadny z konkurentov sa phabletu od Samsungu v tomto teste nepriblížil.

Ostatné poradie medzi smartfónmi je už komplikovanejšie. Veľmi podobné výkony predviedli modely Pixel 2 a Huawei Mate 10 Pro, no najhoršie z týchto štyroch súperov skončil iPhone X. Obraz bol v tomto prípade pri jazde metrom rozhodne najroztrasenejší. Toto je teda zaujímavé porovnanie štyroch podarených smartfónov minulého roka, ktoré so svojimi fotoaparátmi udávajú trendy. Stabilizácia obrazu v Galaxy Note 8 si však očividne pochutnáva na otrasoch (minimálne) z metra najlepšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom