Zveľaďovanie starších titulov do krajšej grafiky a vyššieho snímkovania pokračuje a majitelia next-gen konzol i PC sa môžu tešiť na update novej dvojice hier. Konkrétne ide o posledný diel hororovej survival akcie Metro Exodus a akčne ladenej minuloročnej novinky Marvel’s Avengers.

V oboch prípadoch sa vedelo, že tvorcovia pracujú na nových grafických aktualizáciách, v malom časovom rozostupe vývojárske štúdiá nezávisle od seba zverejnili ich detaily. Pozrime sa teda, čo od nich môžeme čakať.

Metro aj pre PC

Ako upozorňuje The Verge, Metro Exodus dostane novú aktualizáciu ako pre nové konzoly PS5 a Xbox Series X / S, tak aj pre PC, kde bude predstavené v tzv. PC Enhanced Edition. Update predstaví pokročilú podporu ray tracingu vrátane odrazov svetla, a to pre obe grafiky AMD aj Nvidia.

Ďalej sa PC majitelia grafík Nvidia dočkajú podpory DLSS 2.0, hra sa pochváli zvýšenou mierou detailov, vyšším rozlíšením aj lepším výkonom. Podľa vývojárov je aktualizácia tak obsiahla, že bude vydaná ako samostatná hra, nie ako patch, spustiť pôjde len na grafikách s podporou ray tracingu.

Pripravovaná aktualizácia príde počas tohtoročnej jari, dostupná bude bezplatne pre všetkých vlastníkov hry bez ohľadu na platformu, kde hru zakúpili.

4A Games

Skrátka neobídu ani majitelia next-gen konzol, kde sa rovnako pochváli integráciou ray tracingu, vyšším rozlíšením a snímkovaním. Na PS5 a Xbox Series X po novom pobeží Metro v 4K/60 fps, pri Series S si zachová 60 snímok za sekundu, v tomto prípade ale pri rozlíšení 1080p.

Samozrejmosťou sú znížené časy načítania, bonusom pre vlastníkov PS5 bude aj podpora vlastností ovládača Dual Sense, predovšetkým jeho haptickej odozvy. Podobne ako PC verzia bude update na next-gen konzolách rovnako dostupný bezplatne, v tomto prípade však nepoznáme ani orientačný dátum vydania, keďže informácie nejednoznačne hovoria o vydaní „neskôr počas roka“.

Superhrdinovia aj s novým obsahom

Presný dátum naopak poznáme pri aktualizácii Marvel’s Avengers, ktorej sa majitelia next-gen konzol dočkajú 18. marca. Aktualizácia bude dostupná bezplatne, okrem krajšej grafiky, snímkovania, lepších modeloch deštrukcie a znížených časoch načítania, tvorcovia zo Square Enix do updatu zahrnú aj nový obsah.

Dominuje v ňom predovšetkým nový hrateľný hrdina, ktorým bude ostrostrelec s neomylnou muškou Clint Barton alias Hawkeye. Okrem neho bude hra obohatená o nové kapitoly príbehu aj záporáka Maestra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom