Talentovaného slovenského vývojára Juraja Bachara čaká cez víkend malá oslava. Jeho hardcore survival titul AreaZ totiž  už čoskoro oslávi prvé výročie spustenia Early Access na Steame, čo sa Juraj rozhodol využiť aj na predstavenie nového obsahu do hry.

Ako sa uvádza v čerstvej tlačovej správe, hlavnú novinku bude predstavovať predovšetkým nová mapa, ktorá hráčov postaví pred celkom nové výzvy. Mapa bude obsahovať pláž, džungľu, lúku, sopku, potok, bambusový les a rozsiahly močiar. Každá jej časť hráčovi poskytne iné zdroje na prežitie, ako aj nástrahy a nebezpečenstvá. Unikátnym prvkom bude funkčný príliv a odliv, ktorý výrazne ovplyvní samotné prežitie na pláži.

Steam

Podstata hry je, podobne ako v reálnej situácii stroskotania, založená na námahe, ktorú musí postava vynaložiť na prežitie, vytváranie si nástrojov a prístrešku. Všetky činnosti sú vyjadrené v kalóriách, ktoré hráč dokáže dopĺňať rôznymi stratégiami. Snaží sa tak priblížiť k skutočnému boju o prežitie tak, ako je zobrazovaný v knihách, filmoch ale najmä v populárnych televíznych survival sériách.

Hra už po novom monitoruje aj postup hráčov a je možné sledovať oblasti s najväčšou aktivitou, prípadne hernou úmrtnosťou, vrátane jej príčiny. Dôležitým ukazovateľom je aj dĺžka prežitia a monitorovanie, koľko kalórií hráč získal a minul. Tvorca hry tak má jasný prehľad o tom, kde si stroskotanci najčastejšie ukladajú progres alebo stavajú prístrešky.

Smelé plány do budúcna

Práce na prvej mape budú ešte priebežne pokračovať. Hra by mala byť v priebehu budúceho roka prenesená na očakávaný Unreal Engine 5 a mala by aj ťažiť z väčšieho rozšírenia kariet rady 30XX medzi hráčmi. To prinesie oveľa väčšie možnosti v rámci vývoja v priebehu budúceho roka.

V súčasnosti sa pracuje na pridaní strelných zbraní, funkčných člnov a štvornohého pomocníka v podobe koňa. Tie budú využité na ďalšej mape odohrávajúcej sa už vo vnútrozemí. Tam sa budú nachádzať aj dedinky, polia a lesy. Posledná ohlásená mapa bude obsahovať zasnežené hory, kde prežitie bude znamenať boj so zimou, obmedzenými zdrojmi jedla a ešte nebezpečnejšími dravcami.

Zaujala ťa hra a chceš sa dozvedieť zaujímavosti z jej pozadia? Nevynechaj náš rozhovor, v ktorom sa okrem iného dozvieš aj to, prečo je AreaZ v rámci survival žánru celosvetovým unikátom, koľko ľudí si ju za necelý rok na Steame stihlo vyskúšať a ako si vedie po finančnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom