AirPody a ich drahší ekvivalent AirPods Pro patria bez väčších pochybností medzi najobľúbenejšie slúchadlá na svete. Jednou z najrozšírenejších alternatív Android tábora sú Galaxy Buds, ktoré majú každou chvíľou prísť aj vo verzii s prívlastkom Pro.

Portál The Verge upozorňuje, že Galaxy Buds Pro dostanú vlastnú podobu „spatial audia“, ikonického pre AirPods Pro a teraz už aj AirPods Max. Samozrejme, Samsung sa na technológiu pozrie z iného konca ako konkurencia.

Čo je to spatial audio u Apple?

Priestorový zvuk od Apple zohľadňuje 5.1, 7.1 a Dolby Atmos štandardy, na ktoré aplikuje vlastné smerové signály. Vďaka ním dokážu slúchadlá upravovať frekvencie tak, aby každé ucho počulo zvuk, ktorý môže byť virtuálne postavený hocikde v 3D priestore.

Zvuk tak znie, akoby vychádzal z daného zariadenia (telefónu) a ty ho teda pri otáčaní hlavou počuješ z prednej časti, zozadu alebo zo strany podobne ako v kine.

Podľa portálu 9to5Google, ktorý našiel na serveroch Samsungu obrázky aktualizovanej aplikácie slúchadiel (a následne uverejnených na GitHube), Galaxy Buds Pro budú obsahovať možnosť si zapnúť 3D audio pri videách.

Okno aplikácie popisuje funkciu nasledovne: „Počujte živý, pohlcujúci zvuk prichádzajúci zo všetkých strán, aby ste sa pri sledovaní videí cítili ako priamo na scéne.“

Poznámka ďalej pokračuje upozornením na dodržiavanie prijateľnej vzdialenosti slúchadiel od telefónu. Podľa všetkého, Samsung v určitej miere implementuje aj možnosti priestorového zvuku pri otáčaní hlavou. Pre zachytanie takéhoto zážitku pri sledovaní videí budeš potrebovať telefón od Samsungu s Androidom 11 a vyšším.

Ďalšou zásadnou novinkou bude prítomnosť detekcie hlasu. Vďaka nej sa úroveň hlasitosti zníži v prípade, že slúchadlá zachytia, keď ich nositeľ začne hovoriť. Zároveň sa zapne aj mód priechodnosti zvukov, vďaka čomu budeme môcť viesť zrozumiteľné konverzácie bez úplného vypínania hudby.

Twitter/Ishan Agarwal

Nové slúchadlá Samsungu by mali prísť spolu s budúcoročnými vlajkovými loďami Galaxy S21 začiatkom roka. Budú dostupné v troch farebných variantoch a aj keď cena známa nie je, rozhodne pôjde o najdrahšie modely z línie.

Zatiaľ čo oficiálna cena Galaxy Buds sa pri uvedení držala na čiastke okolo 140 € a Buds Live sa predávali od 189 €, cenovku Galaxy Buds Pro by sme pod hranicou 220 € ani nečakali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom