Spoločnosť Apple dnes formou tlačového vyhlásenia predstavila svoje nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro. Dostávajú aktívne potláčanie okolitého hluku, ale aj poriadne vysokú cenovku, na ktorú sme u Apple už zvyknutí. 

Aktívne potláčanie hluku a poriadne vysoká cena

Americký gigant dnes potvrdil predchádzajúce správy o tom, že pripravuje ďalšiu verziu svojich bezdrôtových slúchadiel AirPods. Nové AirPods Pro prichádzajú s aktívnym potláčaním okolitého hluku, špeciálnymi štupľami do uší, či ventilačným systémom zabezpečujúcim pohodlie pri nosení, ale zároveň s poriadne vysokou cenou.

Na rozdiel od klasických AirPods má nový model flexibilné štuple do uší, ktoré Apple dodáva v troch rôznych veľkostiach, a podporujú aktívne potláčanie okolitého hluku. AirPods Pro však majú aj voliteľný priepustný režim, vďaka ktorému budeš pri nosení počuť aj zvuky z okolia.

Novinkou sú tiež 2 zabudované mikrofóny, pričom jeden je určený pre externý zvuk, ktorý neskôr slúchadlá odfiltrujú, a druhý pre nechcené zvuk vnútri slúchadla. Ku prispôsobovaniu zvuku tak dochádza až 200-krát za sekundu, čo podľa spoločnosti vedie k vynikajúcemu zážitku z počúvania.

Vnútri slúchadiel sa ďalej nachádza inovatívny ventilačný systém, ktorý je navrhnutý tak, aby vyrovnával vnútorný tlak a maximalizoval pohodlie pri nosení. AirPods Pro majú aj stupeň ochrany IPX4, ktorý by mal zabezpečiť odolnosť voči potu aj striekajúcej vode.

Nie príliš veľkým prekvapením je však vysoká cena, na ktorú sme pri produktoch od Apple už tak trochu zvyknutí. Prémiové bezdrôtové slúchadlá majú cenovku 279 €, a aj keď z oficiálneho Apple e-shopu sa dajú predobjednať už dnes, v maloobchodných predajniach by sa mali objaviť v stredu 30. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom