Niet pochýb, že Škoda je na československom trhu azda najpopulárnejšou automobilkou. Počiatočné vynechanie najdostupnejšej verzie elektrického SUV Enyaq iV pre náš trh sa tak stretlo s veľkým sklamaním. Mladoboleslavská automobilka však model Enyaq iV 50, ktorý bude tvoriť základ ponuky, konečne prináša aj k nám. Automobilka o tom informovala v tlačovej správe.

Najlacnejší Enyaq konečne aj na Slovensku

Škoda rozširuje modelový rad elektrického SUV pre Slovensko aj o variant Enyaq iV 50, ktorý bude tvoriť úplný základ ponuky. V štandardnej výbave ponúkne elektromotor s výkonom 109 kW (148 koní), maximálny krútiaci moment 220 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,4 sekundy a maximálnu rýchlosť 160 km/h. Poháňa ho batéria s kapacitou 55 kWh, ktorá postačí na dojazd 362 kilometrov na jedno nabitie podľa normy WLTP.

Čo sa interiéru týka, zákazníci dostanú v základe prevedenie Studio s látkovým poťahom sedadiel, dvojramenným koženým volantom, 18-palcovými diskami s krytmi Andromeda a technologickú výbavu v podobe asistenta núdzového brzdenia, asistenta udržiavania v jazdných pruhoch, rozpoznávanie dopravných značiek či digitálnu asistentku Lauru.

Videl si už?
VW prišiel s radikálnym plánom. Predaje elektromobilov chce zdvojnásobiť už za pár rokov

Základný Enyaq iV 50 tiež ponúkne hlavné LED svetlomety spolu s zadnými svetlami, tempomat, 10-palcový infotainment systém s dotykovým displejom, dvojicu USB-C konektorov a 5,3-palcový virtuálny kokpit. Nechýba tiež podpora spojenia s aplikáciou ŠKODA CONNECT s ponukou vzdialených služieb ako nastavenie klimatizácie, nabíjania, vyhľadanie vozidla či diaľkové zamykanie.

No a cena? Tá u nás pri „novom“ najslabšom modeli Enyaq iV 50 štartuje na sume 34 590 €. Pripomeňme, že vyšší model Enyaq iV 60 ťa v základe vyjde na

Nenechaj si ujsť
Taycan ako crossover? Porsche predstavilo „praktickú“ verziu luxusného elektromobilu, zvládne aj terén

Škoda tiež nedávno predstavila novú, športovejšiu verziu Enyaq Sportline iV, o ktorej sme informovali v tomto článku. Vyznačuje sa najmä dynamickejšími jazdnými vlastnosťami a upraveným vzhľadom, pričom ponuku elektromobilu by mala doplniť neskôr v tomto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom