Tesla Cybertruck je jedným z najočakávanejších elektromobilov súčasnosti. Elektrický pickup víri vody v radoch fanúšikov už od svojho prvého predstavenia v roku 2019 a za ten čas o ňu prejavilo záujem obrovské množstvo ľudí. Ako ale informuje Engadget, Elon Musk má pre čakateľov zlé správy. Masovú produkciu údajne nemáme čakať skôr ako v roku 2024.

Aj keď sa už začali práce na zostavovaní výrobnej haly, jej sfinalizovanie a spustenie je ešte poriadne ďaleko a veľmi pomalý bude aj rozbeh samotnej výroby. Takéto správy priniesol samotný Elon skrz webcast ohľadom finančných výsledkov spoločnosti za 4. kvartál, ktorý bol mimochodom mimoriadne úspešný.

Výrobná linka by sa mala rozbehnúť v lete

Automobilka je aktuálne zhruba v polovici prác zriaďovania výrobnej linky, pričom Musk očakáva, že prvé kusy by z nej mohli zísť už v lete tohto roka. Upozornil však, že spočiatku bude výroba veľmi pomalá a tak nemáme očakávať žiadne veľké objemy nových Cybertruckov.

LogicalHuman/Reddit

Kolotoč by sa ale mal rozbehnúť o niekoľko mesiacov neskôr v roku 2024. Cybertruck totiž predstavuje pre automobilku nové výzvy. Tesla už má skúsenosti s masovou výrobou elektromobilov a po celom svete má niekoľko tovární. Cybertruck je ale konštrukčne úplne iný než autá, ktoré doteraz spoločnosť vyrábala.

Už takmer úplne vieme, ako bude vyzerať produkčný model

Cybertruck sa čoraz častejšie začína objavovať na verejnosti už vo finálnom prevedení. Exteriér aj interiér pickupu vyzerá naozaj dobre a hranaté prvky sa zvonku preniesli aj dnu, čo môžeme vidieť na priložených fotografiách.

Nové fotografie očakávaného pickupu Tesla Cybertruck

Pickup sa nedávno objavil aj na strednej škole dizajnu v Pasadene, ktorú navštevoval hlavný dizajnér Tesly, Franz von Holzhausen, píše InsideEVs. Práve on priniesol ukázať Cybertruck súčasným študentom, ktorí neváhali fotografovať. Niektoré z nich zdieľal na fóre Reddit používateľ LogicalHuman.

Cena je stále záhadou

Či už príde Cybertruck o pol roka, alebo o rok, je už asi jedno. Ak vydržali ľudia čakať doteraz, pár mesiacov navyše ich už nezabije. Otázne však je, koľko bude vo finále stáť elektrický pickup, nakoľko pri jeho prvom predstavení sľuboval Musk cenu okolo 40 000 dolárov, čo je zhruba 40 000 €.

S takouto cenovkou by šlo aktuálne o najlacnejšiu Teslu, čo ale pochopiteľne nedáva zmysel a asi by to americkú automobilku finančne zlikvidovalo. Elektrický pickup sa dá stále rezervovať za refundovateľný poplatok 100 dolárov (cca 100 €), čiže vo finále Tesla zrejme zdvihne pôvodne sľubované ceny a kto s nimi nebude spokojný, jednoducho sa mu poplatok vráti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP