Kórejská výskumná spoločnosť CIMB nám poodhaľuje informácie o prichádzajúcom skladacom smartfóne Samsung Galaxy F. Okrem toho sa vyjadrila aj k tomu, ako by mohla vyzerať budúcnosť skladacích smartfónov v najbližších rokoch.

Samsung Galaxy F by podľa CIMB mohol byť prvým skladacím zariadením od popredného svetového výrobcu smartfónov. Galaxy F taktiež dostane kvalitný hardvér, ktorý bude konkurencieschopný súčasným vlakovým lodiam.

Poháňaný by preto mal byť najnovšími procesormi Exynos 9820 a Snapdragon 8150. Procesoru by mala sekundovať 8 GB operačná pamäť RAM a aspoň 128 GB úložisko. Nie sú však vylúčené ani iné pamäťové verzie. Novinka by mohla dostať duálny 12 MPx fotoaparát a predný 8 MPx snímač.

Očakáva sa taktiež masívnejšia batéria ako je zvykom. Tá by mohla byť rozdelená na dve menšie batérie, každá v jednej polovici zariadenia a CIMB odhaduje, že by mohli mať kapacitu 5000 a 6000 mAh. Cenovka nového Samsungu Galaxy F je odhadovaná na približne 1600 €, čo by v porovnaní s odhadovanými výrobnými nákladmi prinieslo spoločnosti čistý zisk približne 65 %. Len pre porovnanie, rovnakú maržu v percentách dosiahol aj nový iPhone XS Max.

Čo sa celkovo týka budúcnosti skladacích smartfónov, tak CIMB odhaduje, že v roku 2019 sa predajú 4 milióny takýchto zariadení. Do roku 2022 by toto číslo mohlo narásť až na 39 miliónov. Prvým výrobcom, ktorý s takýmto zariadením príde na trh, teda na 99 % mal byť Samsung a ešte v prvej polovici budúceho roka by ho mali nasledovať Huawei a LG.

Druhá polovica roku 2019 by mala patriť čínskym gigantom ako Xiaomi, Oppo a Vivo. V roku 2020 by sme sa mohli dočkať skladacieho smartfónu od Microsoftu a taktiež od Apple. Nasledujúce roky budú preto veľmi zaujímavé a konečne tu po dlhšej uvidíme nejaké revolučné riešenia v segmente smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom