Doktor Strange v mnohovesmíre šialenstva pokračuje v dominancii v kinách, z ktorých si za uplynulý týždeň odniesol ďalšie desiatky miliónov dolárov. Film je pre Marvel obrovským hitom, vytúžená méta mu však pravdepodobne unikne.

Dominancia pokračuje, miliarda o vlások unikne

Ako informuje Deadline, nový Doctor Strange má v oblasti tržieb našliapnuté stať sa najúspešnejším filmom tohto roka. Dva týždne po premiére dokázala čerstvá marvelovka zarobiť už 688 miliónov dolárov – 292 miliónov z trhu Severnej Ameriky, zvyšných 396 miliónov zo zvyšku sveta.

Analytici predpovedajú, že finálne tržby sa pravdepodobne zastavia na úrovni 950 miliónov dolárov, métu jednej miliardy teda Doctor Strange napriek svojim kvalitám s najväčšou pravdepodobnosťou nevyčaruje.

Môže za to aj skutočnosť, že film kvôli LGBT obsahu odmietli vysielať viaceré krajiny na Blízkom východe, z rovnakého dôvodu sa nedostane ani do kín v Číne. Na tržbách sa ďalej prejavuje aj absencia príjmov z Ruska, kde Disney spoločne s ďalšími filmovými a streamovacími spoločnosťami odmietajú premietať svoje novinky.

TMDB

Bez ohľadu na ušlé príjmy sa však Doctor Strange už čoskoro oficiálne stane komerčne najúspešnejším filmom tohto roka, kedy z pomyselného trónu zosadí konkurenčného Batmana. Ten v kinách zarobil 767 miliónov dolárov.

Za prepadom stojí aj kvalita

Tržby najnovšej snímky od Marvelu sa oproti otváraciemu víkendu prepadli o 60 %, čo je viac, ako v Disney pôvodne dúfali. Prepad však nie je o nič viac dramatický ako napríklad v prípade posledného Spider-Mana alebo väčšiny ďalších filmov od Marvelu.

Analytici si už dávnejšie všimli, že prepady v tržbách po otváracom týždni vedia byť v prípade Marvelu oproti konkurencii o niečo strmšie, aj kvôli tomu, že fanúšikovia sa snažia navštíviť kino čím skôr, aby sa vyhli následnej záplave spoilerov.

Posledné supehrdinské snímky, vrátane Spider-Mana či nového Doctora Strangea, ukázali, že Marvel sa divákov nebojí prekvapovať a úspešne sa mu darí dejové zvraty aj kameá známych postáv pred premiérou utajovať.

V prípade Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva však analytici hovoria, že za prepadom môže byť aj kvalita samotného filmu. Tá síce divákov výrazne nerozdeľovala, na adresu novej snímky však bolo povedaných aj viacero kritických komentárov. Niektoré z nich približujeme aj v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP