Už o dva dni v slovenských kinách štartuje najnovší filmový prírastok do populárneho komiksového univerza Marvelu – Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Zahraniční recenzenti a influenceri už mali možnosť novinku vidieť a ohlasy hovoria jasnou rečou. Nový Doctor Strange je najnetradičnejšou marvelovkou vôbec.

Film je priamym pokračovaním udalostí Spider-Man: Bez domova, kde Doctor Strange pomohol Petrovi Parkerovi zasiahnuť do štruktúry reality a narušil tak kontinuitu mnohovesmíru. Následkom bude populárny superhrdina teraz čeliť v samostatnom filme, kde musí spojiť s ďalšími postavami a napraviť napáchané škody.

Už ukážky k očakávanému blockbusteru napovedali, že novinka bude od typických projektov MCU odlišnejšia a ponesie sa v podstatne temnejšom duchu. Na tom mal výrazne podpísať predovšetkým režisér Sam Raimi, ktorý má so žánrom bohaté skúsenosti a už pred premiérou avizoval, že projekt plánuje poňať po svojom.

Temné a divoké

Že to Raimi myslel vážne, teraz dokazujú aj prvé ohlasy, ktoré sa zhodujú na jednom – Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva je doposiaľ najstrašidelnejšou a najtemnejšou komiksovkou z dielne Marvelu. Takmer všetci recenzenti však jednohlasne hovoria, že ide o dobrú vec a film si vďaka originálnemu poňatiu náramne užili.

Nový blockbuster má zaujať hneď vo viacerých smeroch – dejovo podľa viacerých ohlasov ide o jeden z najvýživnejších a zároveň najdôležitejších filmov v rámci celého univerza. Doctor Strange má neustále prekvapovať a skalní komiksoví nadšenci pri jeho sledovaní majú padnúť na zadok.

Doctor Strange bude aj na Disney+. Službu sme vyskúšali
Vyskúšali sme Disney+. Takto vyzerá prostredie streamovacej služby v praxi

Zaujme samozrejme aj príležitostného diváka, tu sa však opakujú názory, že film miestami pôsobí až priveľmi chaoticky a nesúrodo.

Raimi má skvele pracovať s postavami, ktoré svoj priestor využívajú na 100 %, opakovane sa v superlatívoch hovorí predovšetkým o Wande Maximoff a výkone Elizabeth Olsen. V skvelom svetle sa má prezentovať aj nová postava America Chavez.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
TMDB

Raimi do nového filmu zakomponoval aj hororové prvky a na divákov čaká viacero mrazivých scén. Recenzentka Comic Book napríklad uvádza, že „Doctor Strange je inovatívnym, aj keď miestami zvláštnym filmom, ktorý je radosť sledovať.“ Dodáva, že si doposiaľ ani neuvedomila, ako veľmi MCU potrebovalo svieži vietor, aký do univerza práve novinka priviala.

Súhlasí aj Matt Roembke z portálu Direct. „Multiverse of Madness je najneuveriteľnejší film od Marvelu, aký bol kedy natočený. Plyn na podlahe, žiadne prestávky. Každá scéna šokuje viac ako tá posledná. Marvel Studios ukazuje, že sa nebojí posunúť všetky hranice, aké si len dokážete predstaviť.

Zdá sa teda, že nový Doctor Strange bude zo strany Marvelu ďalším zásahom do čierneho. Film v slovenských kinách štartuje už o dva dni, vo štvrtok 5. mája, ak sa chceš do kina pripraviť, nevynechaj náš obsiahly článok. Približujeme v ňom predchádzajúce udalosti, na ktoré bude novinka nadväzovať, aj množstvo zaujímavých teórií a zaujímavostí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP