Seriálový megahit Game of Thrones bude na HBO čoskoro pokračovať očakávaným spin-offom Rod draka, ktorý divákov poteší už toto leto. Okrem neho HBO oznámilo aj práce na ďalšom seriáli z populárneho univerza, ktorý sa zameria na postavu Jona Snowa.

Nový seriálový projekt je ešte len začiatku svojej cesty, isté však je, že v ňom uvidíme Kita Harringtona, ktorý sa preslávil práve svojou úlohou „snežného muža“ v Hre o tróny. Jon Snow na konci seriálu odišiel žiť na sever, v žilách mu však stále prúdi kráľovská krv a podľa niektorých má nárok na Železný trón. Teórie fanúšikov o čom by dej novinky mohol byť, preto nenachádzajú konca. HBO však zatiaľ akékoľvek informácie o zasadení deja tají.

Možno aj s ďalšími

Pripravovaný seriál je prvým projektom v univerze Game of Thrones, ktorý sa bude odohrávať po udalostiach seriálu. Či uvidíme aj ďalšie známe postavy, ktoré prežili masaker vo finálnej 8. sérii, zatiaľ nevedno, nevyužiť ich by však bolo veľkou škodou. Vrátiť by sa pritom mohlo viacero obľúbených postáv ako Sansa, Arya či Brienne.

TMDB

Hollywood Reporter informuje, že HBO sa plánuje vydať podobnou cestou ako napríklad Disney a v prípade Hry o tróny usilovne pracuje na expanzii populárneho fantasy universa. Disney sa recept zatiaľ osvedčuje a slávi úspechy so seriálmi Marvelu aj Star Wars, ktoré sa navzájom prepájajú. Za viaceré spomeňme veľký divácky záujem o Obi-Wan Kenobi či WandaVision.

Harrington ani HBO informácie o projekte zatiaľ oficiálne nepotvrdili, zdroje sa však zhodujú, že k prvej klapke vedie ešte dlhá a neistá cesta. Čakanie si však diváci môžu skrátiť seriálovou novinkou Rod draka, ktorá na HBO bude štartovať 21. augusta tohto roka.

Ten sa, naopak, bude odohrávať pred udalosťami Hry o tróny a sledovať bude neisté panovanie Targaryenov, ktoré bolo sprevádzané mocenskými bojmi aj občianskou vojnou. Všetko dôležité o seriáli prinášame v obsiahlom prehľade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP