Celosvetovo úspešný seriál Mandalorian zo Star Wars univerza dostane vlastné herné prevedenie. Disney+ svojím spracovaním o legendárnom lovcovi odmien navrátilo Hviezdnym vojnám potrebnú dávku kvality, ktorú sme v posledných rokoch nachádzali najmä v animákoch, žiaľ, už menej v hernej tvorbe a o novej trilógii ani nehovoriac. Podľa serveru GAMINGbible sa ale môžeme začať tešiť na novú hru.

Bude herné spracovanie rovnako úspešné ako seriál?

Bolo len otázkou času, kedy sa podobná informácia dostane na povrch po uvážení, akým veľkým seriálovým hitom sa Mandalorian stal. Dvojica Din Djarin a Grogu divákom jednoducho prirástla k srdcu, a tak sa priam vynárali možnosti, ako značku rozšíriť. Veď kto by si nechcel zahrať za obávaného lovca odmien a jeho rozkošného Baby Yodu?

TMDB

Informáciu o pripravovanej hre priniesol na svojom Twitteri zakladateľ XboxEra a insider Nick „Shpeshal Ed“ Baker. Najskôr napísal o Funko figúrke Mandaloriana, ktorá sa objavila na poličke za Philom Spencerom, obchodným riaditeľom Xbox divízie Microsoftu.

Vyvodil z toho záver o pripravovanej novej hre, no tento tweet neskôr zmazal. Následne ale publikoval nový, v ktorom síce predošlú správu označil za prerieknutie („whoopsie“), ale zároveň aj potvrdil avizovanú novú hru a uviedol, že na margo celej vzniknutej situácie ho čaká ospravedlňovanie sa na rôznych frontoch.

Možno sa pýtaš, či môžeme Bakerovi v tomto smere veriť, no v minulosti už zverejnil pravdivé informácie o pripravovaných hrách pre PlayStation Plus, čiže je možné brať tvrdenie o Mandalorianovi ako dôveryhodné. Zatiaľ ale nevieme, kto za hrou stojí a môže sa stať, že hru ani nikdy neuvidíme.

Nebolo by to prvýkrát, čo sa podobný projekt zrušil ešte v začiatkoch. Možno si ešte pamätáš ohlásený herný projekt Star Wars 1313, ktorý sa mal zamerať na postavu Boba Fetta, no výsledku sme sa nikdy nedočkali. Aj preto treba brať aktuálne informácie s rezervou.

Už teraz sa ale môžeme tešiť na tonu oficiálnych noviniek zo Star Wars univerza, medzi ktorými nechýbajú napríklad celovečerný film Star Wars: Rogue Squadron naplánovaný na rok 2023, seriál Star Wars: Obi-Wan Kenobi v hlavnej úlohe s Ewanom McGregorom alebo seriálové rozvinutie Mandaloriana v projektoch Star Wars: Ashoka a Star Wars: Rangers of the New Republic. Obsah bude k dispozícii na streamovacej službe Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP