Najdrahší seriálový počin v histórii sa pomaly rozbieha a postupne odkrýva herecké osadenstvo, ktoré do Stredozeme vkročí.  Chýbať medzi nimi nebude aj jedna z hviezd Game of Thrones, herec Joseph Mawle, ktorému sa podľa RottenTomatoes ušla jedna z hlavných úloh. 

Meno herca ti možno veľa nenapovie, ak už ale povieme „strýko Benjen“, pravdepodobne si jeho tvár okamžite vybavíš. Sympaťák z Veľkej Británie sa v nedávno skončených Hrách o tróny objavil práve v úlohe brata Neda Starka a rangera Nočnej hliadky, a aj keď nepatril medzi najjagavejšie hviezdy seriálu, stal sa obľúbencom miliónov fanúšikov na celom svete.

Prečítaj si aj
Toto je dôvod, prečo bude seriál Pán prsteňov od Amazon masívny úspech

Podľa informácií NME sa britský herec do fantasy sveta čoskoro vráti, tentokrát však ako jedna z hlavných postáv pripravovanej seriálovej bomby od Amazonu. V novom Pánovi prsteňov Mawle stvárni postavu menom Oren a podľa zdrojov má ísť o jedného z hlavných „záporákov“. Meno postavy sa v univerze J.R.R. Tolkiena zatiaľ neobjavilo, v tejto chvíli o nej preto nepoznáme žiadne ďalšie detaily.

moviestillsdb.com

Joseph Mawl tak rozširuje zatiaľ iba trojicu hereckých mien (Will Poulter, Markella Kavenagh, Maxim Baldry), ktoré boli v súvislosti s účinkovaním v pripravovanom seriáli potvrdené a zdá sa, že Amazon pri svojej miliardovej investícii stavil na pomerne neznáme a neopozerané tváre. Chuť vrátiť sa do Stredozeme pred časom vyjadril aj Ian McKellen alias Gandalf, ani jeho prítomnosť však doposiaľ nebola potvrdená.

Isté je, že natáčania sa spoza kamery nezúčastní Peter Jackson, ktorý účasť na seriálovej novinke definitívne zamietol a potvrdil tak, že si od sveta Pána prsteňov musí chvíľu oddýchnuť. Oddychovať sa, naopak, ani tento raz nebude na Novom Zélande, kde má byť veľká časť seriálu natočená.

O deji toho zatiaľ veľa nevieme, isté je iba to, že veľko výpravná fantasy sa bude odohrávať pred udalosťami Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa a bude zasadená do tzv. Druhého veku, označovaného tiež ako „Age of Núemenor“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom