Seriálový svet sa už onedlho dočká veľkých noviniek, ktoré zmenia celú hru. Po dlhoročnej nadvláde Game of Thrones zo stanice HBO je čas, aby žáner veľkolepých a drahých (často fantasy) príbehov prevzali iné seriály.

Netflix čoskoro príde s The Witcherom, pričom podobným smerom sa vydáva aj slovenský projekt Slovania. Dosť možno však všetkých ostatných zmetie Amazon, ktorý chystá seriál Pán prsteňov. Čo všetko nám naznačuje, že to tak naozaj bude?

Seriál Pán prsteňov má za sebou talentovaných tvorcov

Amazon nám toho o projekte zatiaľ veľa neprezradil. Podľa oficiálnych informácií sa seriál zameria na 3441-ročné obdobie pred udalosťami filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa. V rozsiahlom svete J.R.R. Tolkiena sa toto obdobie označuje ako “Age of Núemenor”, prípadne “Second Age“ – teda druhý vek. Príbeh, ktorý by sa mohol zamerať na pád ľudskej civilizácie, z ktorej pochádza Aragornov rod (čo by vysvetlilo, prečo sa najprv rozprávalo o tom, že bude hlavnou postavou), budú tvoriť talentovaní ľudia s dlhoročnými skúsenosťami.

Nenechaj si ujsť
Seriálový Pán prsteňov v podaní Amazonu sa sústredí na mladého Aragorna. Rozpočet pre natáčanie je astronomický

Showrunnermi, ktorí povedú produkciu seriálu z všeobecného kreatívneho hľadiska, sa stali John D. Payne a Patrick Mckay. Tí však, samozrejme, nie sú jedinými menami, ktoré pre Amazon budú pracovať na Pánovi prsteňov. Čo sa týka výkonných producentov, za projektom stoja napríklad Bruce Richmond (Game of Thrones), Gene Kelly (Boardwalk Empire) a Jason Cahill (The Sopranos). S konzultáciami im bude pomáhať Bryan Cogman (Game of Thrones), zatiaľ čo takí Gennifer Hutchison (Breaking Bad) alebo Justin Doble (Stranger Things) sa pridajú k tímu producentov, informuje Engadget.

Ostatní, ako napríklad Helen Shang či Stephany Folsom, pracovali na projektoch ako Hannibal či Toy Story 4. Ku rozsiahlemu ansáblu sa nedávno pridal aj J.A. Bayona, režisér filmu Jurský svet: Zánik ríše. Okrem toho, že sa stane výkonným producentom, bude režírovať aj prvé dve časti seriálu, informuje Radio Times. Toto množstvo mien negarantuje, že Pán prsteňov stopercentne zaujme skalných fanúšikov. Môžeme to však brať ako silný dôkaz, ktorý vraví, že pôjde o vysoko rozpočtový, epický, veľkolepý mega seriál. A také niečo v dnešnej dobe neuspieť nemôže.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom