Dark si aj vďaka svojmu nekompromisne zložitému deju našiel medzi fanúšikmi seriálov nesmierne veľkú základňu priaznivcov. Seriál po troch sériách koncom tohto júna skončil, no priaznivci sci-fi žánru nemusia zúfať. Britský denník Express totiž upozorňuje na obdobnú novinku Biohackers, ktorá sa predviedla nevšedným trailerom.

Zatiaľ čo obľúbený Dark staval na komplexnosti príbehu cestovania časom, Biohackers nám priblíži osudy mladých vedcov, pohrávajúcich sa s myšlienkou syntetickej biológie. Ako už trailer naznačuje, aj v tomto prípade sa princíp morálky odsunie až na poslednú koľaj a v popredí ho vystrieda túžba človeka zaujať rolu stvoriteľa.

Dôvodov, prečo je očakávaná novinka spájaná so sci-fi titulom Dark, je hneď niekoľko. Pri pozeraní traileru si určite ako prvé všimneš nahovorenie postáv, ktoré ako v prirovnávanej novinke je nemecké, keďže oba seriály zdieľajú rovnakú krajinu pôvodu.

Rovnako familiárne pôsobí aj atmosféra a exekúcia zápletky, kde hlavný tón premisy bude pravdepodobne zohrávať spochybňovanie ľudských činov a ich rozhodnutí.

Ústredím univerza Biohackers je tak mladá študentka prestížnej nemeckej univerzity, ktorú takmer okamžite zaujme profesorka Lorenzová vykresľujúca biologické inžinierstvo ako jedinú cestu do budúcnosti.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 unikátnych zaujímavostí, ktoré si určite nevedel o Netflixe

Táto myšlienka je však mnohými študentmi univerzity braná na ľahkú váhu, čo samozrejme vytvára seriálu priestor pre vytvorenie viacerých konfliktov. Či seriál Biohackers dokáže pokračovať v úspešných šľapajach hitu Dark, sa dozvieme už 20. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom