Na HBO GO konečne prichádza očakávaná hororová dráma Lovecraft Country, na ktorú spoločnosť upozorňuje tlačovou správou.

Dlhé týždne reklamovaný projekt z produkcie spoločností Monkeypawn a Warner Bros. Television je konečne tu. Seriál je natočený na motívy rovnomennej oceňovanej novely Matta Ruffa a ponúka divákom atypický pohľad na politickú situáciu Ameriky 50. rokov minulého storočia poháňanú zákonmi Jima Crowa.

Seriál sa sústredí na mladého Attica Freemana, ktorý cestuje naprieč Spojenými štátmi spolu s dvomi spoločníkmi s cieľom pátrania po zmiznutom otcovi. Na ceste ich nestretáva len všadeprítomný rasizmus, ale aj monštrá ikonické pre diela Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Seriál sme aj my zaradili na zoznam najočakávanejších počinov tohto roka, keďže ponúka ako zaujímavú premisu, tak aj vynikajúci herecký základ s Jonathanom Majorsom a Jurnee Smollett na čele. Ako je už u HBO zvykom, jednotlivé časti seriálu budú vychádzať s týždňovou periodicitou každý pondelok.

Tlačová správa rovnako obsahuje aj zábery zo seriálu, ktoré sršia atmosférou 50. rokov a na prvý pohľad vykresľujú bežný život americkej menšiny. Hororový aspekt atmosféry približuje až nedávno uverejnená ukážka sústreďujúca sa nielen na reálnu podobu vtedajšej Ameriky, ale najmä na neustále nebezpečie z hrôzostrašných monštier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom