HBO predstavilo niekoľko trailerov na nadchádzajúce mesiace. Medzi niekoľkými pomerne generickými seriálmi však vyniká hororovka Lovecraft Country, ktorá už v auguste prinesie divákom príbeh zasadený do ikonického univerza, kde sa hororovými prvkami rozhodne nešetrí.

Keď spisovateľ Matt Ruff v roku 2016 vydal svoju temnú novelu Lovecraft Country, išlo rozhodne o pozoruhodné dielo hodné audiovizuálneho spracovania. Príbeh knihy si teda zobralo pod svoje krídla HBO, ktoré nám už niekedy v priebehu tohto augusta predstaví tento špecifický príbeh po svojom.

Na seriál opierajúci sa o rovnomennú knihu bude dohliadať exkluzívna filmárska dvojica J. J. Abrams a Jordan Peele. Premisa seriálu bude stavať na osude mladého afroameričana Atticusa Freemana, ktorý cestuje Amerikou 50. rokov minulého storočia za účelom hľadania strateného otca.

Ako už názov napovedá, Ruff sa vo svojej fantasy novele hutne inšpiroval dielami H. P. Lovecrafta, ktorý sa v prvej polovici 20. storočia vyznačoval prapodivnou hororovou fikciou. Rovnakú hororovú atmosféru filmári pretavia aj do seriálovej podoby.

Atticus sa na svojej ceste stretáva s rôznymi monštrami inšpirovanými lovecraftovou tvorbou, ale aj nemenej nebezpečnými nástrahami v podobe vtedajších zákonov, v nemalej miere opierajúcich sa o rasovú segregáciu obyvateľstva.

Prečítaj si tiež
Aktuálny filmový megahit na Neflixe sa dočká druhého dielu, potvrdil to samotný režisér

Seriál z novej ukážky pôsobí skutočne veľmi dobre a my sa už nevieme dočkať, ako sa filmári popasujú s dvojitou dávkou neistoty v podobe všadeprítomného rasizmu a prvkov fantasy tajomna lovecraftových diel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom