O chystanej konzole Playstation 5 sa už toho popísalo viac než dosť. Viaceré správy však boli skôr dohadmi, ktoré sa zakladali len na domnienkach autorov. Niekoľko istých informácií je však už známych. Súčasných majiteľov PS4 určite poteší, že bude zaručená spätná kompatibilita. Okrem toho ešte dávnejšie prišli informácie o špecifikáciách, ktoré pre portál Wired mal prezradiť istý programátor. 

Stránka Techspot ale prináša informáciu, že riaditeľ spoločnosti Sony potvrdil, že konzola príde s podporou 120 Hz a natívneho 4K rozlíšenia. Okrem toho znovu potvrdil cross-generačné hranie, čo síce znie ako spätná kompatibilita hier, no v tomto prípade nemá záležať na tom, na ktorej konzole bude hráč aktuálne hrať. Bez problémov môže začať na PS4 a následne v postupe pokračovať už na novej konzole.

Najvýkonnejšia konzola doteraz

Okrem toho sa v správe píše o tom, že Sony si možno neponechá pomenovanie Playstation, pričom o tejto možnosti sa hovorí už dlhšie. Na prvý pohľad to nemusí byť šťastné riešenie, nakoľko pojem Playstation je vo svete zaužívaný, má svoju históriu a značku. Iný názov pre konzolu zatiaľ nie je známy. Špekuluje sa aj o špecifikáciách, medzi ktorými by nemal chýbať 8 jadrový procesor Ryzen, ktorý bude vyrobený 7nm technológiou. Rovnako od AMD by mala byť aj grafika, ktorá taktiež ponesie novú architektúru Navi.

Playstation 5 detaily
Pixabay

Podpora 120 Hz však s určitosťou nebude v prípade 4K rozlíšenia, nakoľko to stabilne neudržia ani high-endové desktopy, tobôž nie konzola. Oveľa reálnejšie je Full HD rozlíšenie, no netreba zabúdať na to, že je k tomu potrebný aj kompatibilný hardvér v podobe obrazovky, ktorá by takúto obnovovaciu frekvenciu dokázala zvládnuť.

Steel Drake/Behance

Predvolenou možnosťou by mal byť aj SSD disk, ktorý ešte znásobuje celkový dojem rýchlosti celého zariadenia. Dostupná však má byť aj verzia s bežným HDD. Bohužiaľ, ešte stále nie je jasné, kedy sa konzola oficiálne predstaví. Môžme len dúfať, že sa tak stane v tomto roku, možný dátum je tesne pred Vianocami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP