Pred pár dňami ukázalo Sony na jednej z prezentácií rýchlosť pripravovaného Playstation 5, pričom sa intenzívne začalo hovoriť o tom, že by konzola mala doraziť už v budúcom roku. 

Konzola Playstation 4 bola uvedená ešte v roku 2013, čo je v hernom priemysle nesmierne dlhá doba. Za takmer 6 rokov sa výrazne dopredu posunula grafika a náročnosť hier, čo sa ale negatívne prenieslo práve na spomínanú konzolu, kde museli byť jednotlivé tituly okresané, aby ich zariadenie dokázalo plnohodnotne spustiť. V roku 2016 síce prišla na trh konzola PS4 Pro, no stále šlo o tú istú radu a jednotlivé hry neboli medzi nimi rozlišované.

Spätná kompatibilita aj s PS4

Veľa používateľov sa tak už nevie dočkať momentu, kedy bude predstavený nový nástupca. Nie každý si ju však bude môcť dovoliť, a preto sa Sony rozhodlo, že bude medzi hráčmi novej konzoly a súčasnej PS4 zaručená spätná kompatibilita hier, informuje Techradar a PS5. Jednotliví hráči tak budú môcť hrať spolu, a to bez ohľadu na to, na akej konzole bude hra spustená.

Sony

Prečítaj si tiež
Sony ukázalo ohromný potenciál „PlayStation 5“ v priamom porovnaní s aktuálnym PS4 Pro

Jedná sa samozrejme o online hry, ktoré sú dostupné pre viacerých hráčov naraz. Herná komunita Sony je obrovská a aspoň takýmto spôsobom sa im chce spoločnosť odvďačiť. Zatiaľ ale nie je známe, či táto možnosť bude dostupná len pre konkrétne tituly, alebo len pre exkluzivity, ktorých je na Playstation neúrekom a patria medzi tie vôbec najlepšie hry na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom