banner-mi5sSamsung je známy ako technologická veľmoc, ktorá je jedným z najväčších dodávateľov komponentov pre rôzne zariadenia. Momentálne v smartfónoch mnohých výrobcov nájdeme operačné pamäte, procesory, interné pamäte a tiež displeje práve od juhokórejskej spoločnosti. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Snímače odtlačkov prstov však stále z väčšej časti dodáva americký Synaptics a Samsung ich doteraz nevyrábal. To by sa ale malo čoskoro zmeniť. Jedna z divízií pod menom System LSI má podľa informácií pracovať na snímačoch odtlačkov prstov už od minulého roka.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s7(5)

Ak sú tieto dohady pravdivé, už budúci rok by sme mohli vidieť prvé zariadenia nižšej a strednej triedy so snímačmi odtlačkov z vlastnej výroby. V prípade, že by osvedčili, neskôr môžeme očakávať ich použitie aj vo vlajkových lodiach. A úplne posledným krokom by už bolo len dodávanie týchto modulov iným výrobcom.

TIP: Nové informácie o Samsungu Galaxy S8 naznačujú 2K displej a absenciu domovského tlačidla

O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.