Najnovšie správy ohľadom očakávaných modelov Samsung Galaxy S10 hovoria, že všetky tri varianty budú vybavené snímačom odtlačkov prstov zabudovaným pod displejom.

Ak sú najnovšie informácie kolujúce technologickým svetom pravdivé, mohli by sme sa konečne dočkať snímača odtlačkov prstov pod displejom vo vlajkových lodiach Samsung Galaxy S10. Údajne by ho mali ponúknuť všetky tri očakávané modely. Informácie naznačujú, že by sa malo jednať o ultrazvukové snímače od Qualcommu. Technológia ultrazvukových snímačov odtlačkov prstov vytvára 3D modely odtlačkov prstov, ktoré sú presnejšie a bezpečnejšie ako klasické a optické snímače.

Snímače odtlačkov prstov zabudované pod displejom budú ťahúňmi trhu so smartfónmi pre rok 2019

Niektorí analytici predpovedajú, že snímače odtlačkov prstov zabudované do displeja môžu byť ďalším veľkým ťahúňom na celosvetovom trhu so smartfónmi pre rok 2019. Spoločnosť IHS Markit zaoberajúca sa prieskumom trhu odhaduje, že v roku 2019 by sa malo dodať až 100 miliónov smartfónov s odtlačkom prstov zabudovaným pod displejom. Taktiež analytik Lee Dong-joo zo spoločnosti KTB Investment & Securities potvrdil, že snímač odtlačkov prstov zabudovaný pod displejom bude stredobodom pozornosti trhu so smartfónmi v roku 2019.

Implementácia snímačov Samsungom sa javí naozaj reálne

Implementácia snímača odtlačkov prstov zabudovaného do displeja Samsungom sa javí aktuálne naozaj stále viac reálne. Lee Dong-joo na margo tejto skutočnosti poznamenal, že väčšina hlavných výrobcov snímačov odtlačkov prstov pracuje so spoločnosťou Samsung Display. Tá je aktuálne dominantným hráčom na trhu s OLED displejmi. Na základe toho sa dá očakávať, že modely Samsungu Galaxy S10 naozaj prinesú snímač zabudovaný v displeji. Snáď naše očakávania nedopadnú podobne, ako tomu bolo v prípade modelov Galaxy S8 a S9.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP