Samsung plánuje v priebehu roku 2019 predstaviť svoj dlhoočakávaný skladací smartfón. Hneď potom ponúkne svoje riešenie konkurencii.

Samsung je popredným svetovým dodávateľom OLED displejov pre výrobcov smartfónov. V roku 2019 sa chystá predstaviť novinku v podobe ohybného displeja určeného pre skladacie smartfóny. Hneď ako predstaví svoj prvý skladací smartfón, ponúkne toto riešenie aj svojím konkurentom z Číny. Týmto krokom chce rozšíriť ekosystém skladacích displejov. Alebo jednoducho cíti, že skladacie displeje gigantovi dokážu zarobiť slušné peniaze.

Skladacie displeje dokáže vyrobiť len jediná továreň na svete

Samsung už údajne v Číne predviedol vzorky skladacích OLED displejov spoločnostiam Oppo a Xiaomi. Skladacie OLED displeje sa totižto líšia od ohybných, ktoré môžeme napríklad vidieť v smartfónoch línie Galaxy S a Note. Skladací displej už má dotykovú vrstvu integrovanú v sebe a v Kórei existuje údajne jediná továreň na svete, ktorá dokáže tento displej vyrobiť. Práve tento displej Samsung najprv použije pre svoj prvý skladací smartfón, ktorý by mohol niesť označenie Galaxy X, prípadne F.

Samsung si je svojimi displejmi istý

Predajom skladacích displejov konkurencii chce dostať Samsung túto vymoženosť do povedomia širšej verejnosti. Zdá sa, že je presvedčený o kvalite svojich displejov a že konečne dozrel čas ich ukázať svetu. Svojimi displejmi si je tak istý, že ich nemá problém posunúť ďalej aj napriek tomu, že smartfóny od konkurencie vybavené týmto displejom budú lacnejšie. Analytici predpovedajú, že v budúcom roku technologický gigant dodá až milión skladacích displejov a v roku 2020 to bude až 5 miliónov. Bude teda veľmi zaujímavé sledovať, ako sa bude marketingová stratégia Samsungu vyvíjať a či skladacie displeje zožnú úspech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom